Jadon Sancho dołączy do Manchesteru United? Anglik dogadany z „Czerwonymi Diabłami”

04.07.2020

Jeden z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na świecie zmieni klub? Jadon Sancho ma być dogadany z Manchesterem United w sprawie indywidualnego kontraktu.

Wiadomość podali dziennikarze zajmujący się podcastem „The Transfer Window”. Jeśli ich informacje okażą się prawdą, do negocjacji wkroczą kluby, aby ustalić koszt transakcji. Na ten moment rozbieżności w tej kwestii są dosyć spore.

Nagły zwrot akcji

Po podaniu przez media informacji, że Manchester United jest w stanie zaoferować za Jadona Sancho maksymalnie 50 milionów euro, raczej mało kto wierzył, że istnieje jeszcze temat transferu zawodnika na Old Trafford. Władze Borussii Dortmund oczekują bowiem kwoty przynajmniej dwukrotnie wyższej. W początkowej fazie negocjacji klub z Manchesteru zdecydował się podjąć rozmowy z zawodnikiem. Według „The Transfer Window” zakończyły się one sukcesem. Piłkarz miałby na początek zarabiać w nowym miejscu pracy 140 tysięcy funtów tygodniowo. Pensja 20-latka sukcesywnie rosłaby w kolejnych sezonach.

Niesamowity sezon

Jadon Sancho w niedawno zakończonym sezonie Bundesligi wykręcił niesamowite liczby. W 32. ligowych meczach strzelił 17. bramek i zanotował tyle samo asyst. W punktacji kanadyjskiej przegrał jedynie z Robertem Lewandowskim oraz Timo Wernerem.