Damian Szymański z golem w lidze greckiej

05.07.2020

Pierwszy gol Damiana Szymańskiego na ligowych boiskach w Grecji. Polak przypieczętował wyjazdowy triumf AEK-u Saloniki nad Arisem.

Środkowy pomocnik pojawił się na boisku w 73. minucie. Dziesięć minut później strzelił bramkę na 4:1.

Najpierw transfer, teraz gol

Szymański ledwie przed kilkoma dniami został oficjalnie wykupiony przez AEK. Wcześniej Polak przebywał w Grecji na zasadzie wypożyczenia. Szymański po odejściu z Wisły Płock był piłkarzem Achmata Grozny.

Walka o Ligę Mistrzów

AEK Saloniki rywalizuje o udział w kwalifikacjach do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. Na ten moment drużyna Damiana Szymańskiego zajmuje drugie miejsce w tabeli greckiej Super League, które umożliwia grę w eliminacjach Champions League. Trzeci PAOK Saloniki ma jednak tylko dwa punkty straty. Poza zasięgiem ligowych rywali jest Olympiakos. Piłkarze z Pireusu pewnie kroczą po kolejny mistrzowski tytuł.