Rada reprezentacji Holandii wytypowała kandydata na trenera. Zaskoczenie?

Henk ten Cate wkrótce zostanie trenerem reprezentacji Holandii? Były szkoleniowiec Ajaksu jest faworytem do objęcia tego stanowiska.

Odejście Koemana

Niedawno z posadą selekcjonera reprezentacji Oranje pożegnał się Ronald Koeman. Trener otrzymał bowiem propozycję poprowadzenia Barcelony, co od zawsze było jego marzeniem. Decyzja wywołała kontrowersje, aczkolwiek ostatecznie spotkała się ze zrozumieniem w Holandii.

Tymczasowe rozwiązanie

Miejsce Koemana na mecze Ligi Narodów z Polską i Włochami zajął jego dotychczasowy asystent, Dwight Lodeweges. Od początku jednak nie było tematu, żeby były szkoleniowiec Heerenveen na stałe przejął kadrę.

Lodeweges był asystentem Koemana przez ponad dwa lata, teraz jest tylko trenerem tymczasowym. Myślę, że nie ma szans, że pozostanie dłużej niż potrzeba. Ludzie w zespole i wokół niego są bardzo pozytywnie nastawieni do niego, ale jest on bardziej trenerem niż faktycznym menedżerem całego zespołu – stwierdził w rozmowie dla “Futbol News” holenderski dziennikarz, Sander Janssen.

Rada reprezentacji wyznaczyła swojego kandydata

Rada reprezentacji Holandii zabrała głos w sprawie nowego selekcjonera. Ich kandydatem jest Henk ten Cate, który niedawno prowadził arabski Al-Ittihad. Z kolei wcześniej był trenerem Ajaksu i Panathinaikosu, a także asystentem Franka Rijkaarda w Barcelonie i Avrama Granta w Chelsea.

Czy Henk ten Cate obejmie wkrótce stanowisko selekcjonera? Na razie nie wiadomo, ale zdanie rady reprezentacji Holandii może okazać się tutaj kluczowe. Decyzję holenderskiej federacji poznamy zapewne w najbliższych tygodniach.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO