Poradnik bukmacherski: Typowanie od zera

19.08.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:30

Wielu z Was niejeden kupon już wygrało i niejeden przegrało. Dla niektórych niestraszne są handicap azjatycki czy europejski. Jednak są także tacy, którzy chcą zagrać po raz pierwszy i tablica u bukmachera naziemnego czy ekran u internetowego wygląda jak magia. Dla nich przygotowaliśmy przewodnik, w którym krok po kroku objaśnimy jak obstawiać zakłady bukmacherskie.

 

Zacznijmy od najprostszych podstaw. Przy każdym spotkaniu, nie tylko tym piłkarskim, widnieje zestaw oznaczeń 1 X 2, a pod nimi kursy na te zakłady. Uwaga, u niektórych bukmacherów zamiast X widnieje 0.  Co oznaczają te tajemnicze znaki. 1 – to wygrana drużyny gospodarzy, która jest podawana jako pierwsza w zestawieniu. X – to remis. 2 – to wygrana gości, analogicznie drugich w zestawieniu. Drugi, najczęstszy rodzaj zakładu, który znajduje się tuż za wspomnianą trójką, to 1X – wygrana gospodarzy lub remis; X2 – remis lub wygrana gości, 12 – wygrana którejkolwiek z drużyn.

 

Kolejne bardzo popularny rodzaj typów, to zakłady na gole. Pierwszy banalnie prosty i do zrozumienia, to strzeli/nie strzeli. Oczywiście stawiamy na to czy drużyna 1 lub 2 strzeli bramkę w meczu. Zawsze w tym zestawieniu znajdziemy także dodatkowy typ czyli „obie strzelą. W przypadku tych zakładów mamy drobne kombinacje takie jak, strzeli w meczu, w I bądź II połowie, albo może w obu połowach. Chyba każdy rozumie znaczenie tych rozwinięć.

 

Zdecydowanie więcej kombinacji mają zakłady under/over, które nie bez powodu liczone są z połową bramki. W tych zakładach obowiązuje zasada obstawienia czy bramek będzie mniej czy więcej niż wyznaczony przez nas limit. Stąd właśnie ta tajemnicza połowa gola. Bo gdybyśmy grali „over 1” to gdy pada jedna bramka, to liczyć ją czy nie? Dlatego wymyślono „over 1,5” i problem rozwiązano. Tutaj znajdziemy wiele możliwości. Przede wszystkim suma bramek w meczu niezależnie, która drużyna ją zdobędzie albo na poszczególne ekipy. Oczywiście różne liczby bramek od 0,5 do 5,5 i więcej. Są także zakłady na połowy.

 

Jak widzicie, nawet najprostsze typy dają nam już spory wybór, ale oczywiście to dobie wierzchołek góry lodowej. Dlatego będziemy ją dla Was topić. Zachęcamy także do zerknięcia na poprzednie odcinki poradnika.

 

Poradnik bukmacherski: Jak wygrać z pudłem