I liga: Tarasiewicz zapowiada poprawę. Typ na GKS Tychy za 1.96
21.08.2018
kurs 1.96
I liga
GKS Tychy - Garbarnia (GKS powyżej 1.5 gola)
+

GKS Tychy sprawia w tym sezonie zawód swoim kibicom. Zaledwie jeden wygrany mecz i dwa remisy, to zdecydowanie poniżej możliwości zespołu. W środę nadarzy się okazja do poprawienia statystyk. Garbarnia co prawda w ostatniej kolejce pokonała ŁKS Łódź, ale, co może zabrzmi dziwnie, nie zaprezentowała się najlepiej.

Tyszanie nieźle rozpoczęli spotkanie ze Stomilem. Posiadał przewagę, stwarzał sytuacje i… przegrał 0:3. – Nikt się nie spodziewał takiego wyniku. Gdyby mnie ktoś zapytał w trzydziestej minucie, czy zejdziemy na przerwę przegrywając jedną bramką, to bym nie uwierzył. Bramki, które straciliśmy, nie powinny mieć miejsca. W każdej sytuacji byliśmy w przewadze w defensywie. To był taki ostatni mecz z takimi błędami – zapowiada trener Ryszard Tarasiewicz.

GKS Tychy w tym sezonie, poza porażką ze Stomilem, musiały uznać również wyższość Odry Opole (1:2). Dwa spotkania zakończyły się remisami: u siebie z Chrobrym Głogów (1:1) i na wyjeździe z GKS Katowice (1:1). Zespół prowadzony przez trenera Tarasiewicza odniósł jak na razie jedno zwycięstwo, przed własną publicznością nad Termaliką Nieciecza (2:1). Teraz nadarza się okazja na zdobycie kolejnych trzech punktów.

Garbarnia to jeden ze słabszych zespołów I ligi. Beniaminek dopiero w piątej kolejce wywalczył komplet punktów, wygrywając 3:2 z ŁKS. To bardziej zasługa gości z Łodzi, że tak się stało. Strzelili samobójczego gola, a w końcówce spotkania podarowali gospodarzom rzut karny. – Piłka nożna bywa brutalna – podsumował wynik trener ŁKS Kazimierz Moskal. W poprzednich kolejkach Garbarnia nie spisywał się najlepiej, choć należy zauważyć, że na wyjazdach jeszcze nie przegrała: 1:1 z Wartą Poznań i 0:0 z Podbeskidziem.

Według bukmacherów zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest GKS Tychy. Kurs na gospodarzy w LVBet wynosi 1.80, przy 4.20 na drużynę z Krakowa. Remis wyceniono na 3.50. Naszym zdaniem gospodarzem, jeśli oczywiście nie popełnią podobnych błędów co w meczu ze Stomilem, powinni ten mecz wygrać. Kadrowo jest to lepszy zespół, a Garbarnia wciąż jest w fazie budowy. Niedawno do drużyny dołączył Dawid Nowak. Stawiamy, że GKS Tychy strzeli w tym spotkaniu przynajmniej dwa gole (kurs. 1.96). Początek meczu o godzinie 20.30.