Borussia Dortmund – FC Schalke 04. Typy, kursy (24.10.2020)

Borussia Dortmund w hicie kolejki Bundesligi podejmie u siebie Schalke. Jak zakończą się tegoroczne derby Zagłębia Ruhry?

Borussia Dortmund – FC Schalke 04 zapowiedź

Drużyna Luciena Favre’a po czterech kolejkach znajduje się na trzecim miejscu w lidze. Zespół BVB zanotował do tej pory trzy zwycięstwa i jedną porażkę, gromadząc dziewięć punktów. Warto dodać, że wicemistrzowie Niemiec w tym tygodniu przegrali w Lidze Mistrzów z Lazio na wyjeździe 1:3.

Tymczasem zespół z Gelsenkirchen jest jednym z największych rozczarowań początku sezonu Bundesligi. W czterech spotkaniach “Die Königsblauen” zdobyli zaledwie jeden punkty. Poza tym, są zespołem z najmniejszą liczbą zdobytych bramek (dwie) oraz największą straconych (aż szesnaście!).

Nie masz konta w Totolotku? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz 500 zł bonusu od depozytu!

Bez względu na formę obu drużyny, derby Zagłębia Ruhry zwykle rządzą się swoimi prawami. Przykładem jest choćby mecz z 2019 roku, gdy Schalke wygrało w Dortmundzie 4:2. Ostatni pojedynek zakończył się jednak zwycięstwem BVB 4:0 na własnym stadionie. Czy dortmundczycy ponownie rozgromią rywali, którzy są bez formy?

Borussia Dortmund – FC Schalke 04 kursy

Bukmacherzy widzą w tym pojedynku szansę na łatwe trzy punkty BVB. Kurs na zwycięstwo podopiecznych Luciena Favre’a wynosi zaledwie 1.22, natomiast ich rywali aż 14.07. Z kolei kurs na remis ustalono na 6.70.

Borussia Dortmund – FC Schalke 04 typy

W dwóch poprzednich derbach piłkarze z Gelsenkirchen nie zdobyli bramki, więc szczególnie w obecnej sytuacji tego zespołu, BVB może zachować czyste konto. Kto strzeli jednego z goli dla Borussii? Kurs na to zdarzenie w wykonaniu Erlinga Haalanda jest dość niski, dlatego może warto spróbować postawić na trafienie Jadona Sancho?

BVB – Schalke | Typ: Jadon Sancho strzeli gola @1.60 Totolotek

BVB – Schalke | Typ: BVB wygra bez straconej bramki @1.87 Totolotek