Lech Poznań – Pogoń Szczecin. Typy, kursy (16.12.2020)

16.12.2020

Lech Poznań w zaległym spotkaniu ekstraklasy zagra z Pogonią Szczecin. Czy Lechici jeszcze przed końcem rundy spróbują zaatakować czołowe pozycje?

Lech Poznań – Pogoń Szczecin zapowiedź

“Kolejorz” na początku sezonu stracił sporo punktów z powodu łączenia gry w lidze z europejskimi pucharami. Podopieczni Dariusza Żurawia w ostatnim czasie awansowali na siódme miejsce, aczkolwiek wciąż im trochę brakuje do ligowej czołówki. Do tej pory zespół zgromadził 17 punktów w 12 meczach.

Z kolei “Portowcy” aktualnie znajdują się na czwartym miejscu, z 22 punktami na koncie. Warto dodać, że podopieczni Kosty Runjaicia mają najmniejszą liczbę straconych goli od początku sezonu. Zespół stracił ich bowiem zaledwie osiem.

W poprzednim sezonie starcia zespołów przebiegały na korzyść Lechitów. Dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów, aczkolwiek na początku czerwca to “Kolejorz” okazał się wyraźnie lepszy, wygrywając u siebie 4:0. Czy w środowym meczu również można się spodziewać wyraźnego zwycięstwa gospodarzy?

Lech Poznań – Pogoń Szczecin kursy

Faworytem bukmacherów w tym starciu jest drużyna gospodarzy. Kurs na ich trzy punkty wynosi 1.80, natomiast ich rywali 4.25. Tymczasem szanse na remis oceniono na kurs 3.85.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin typy

Lechici teoretycznie powinni tutaj zdobyć trzy punkty, do czego może przyczynić się najlepszy strzelec zespołu, Mikael Ishak. Ze względu na dobrą defensywną postawę gości, nie można jednak się spodziewać nadzwyczajnej skuteczności gospodarzy.

Lech – Pogoń | Typ: Poniżej 2.5 goli @2.05 STS

Lech – Pogoń | Typ: Mikael Ishak @2.25 STS

Fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl