Piast Gliwice – Raków Częstochowa. Typy, kursy (20.12.2020)

20.12.2020

Piast Gliwice w najbliższym meczu ekstraklasy podejmie u siebie Raków. Czy podopieczni Marka Papszuna wrócą na fotel lidera?

Piast Gliwice – Raków Częstochowa zapowiedź

Po nieudanym początku rozgrywek gliwiczanie powoli się podnoszą. Podopieczni Waldemara Fornalika nie przegrali bowiem żadnego z pięciu ostatnich meczów, wygrywając przez ten czas trzy razy. W tej chwili zespół zajmuje 13. miejsce w lidze, gromadząc 13 punktów.

Tymczasem Raków w tym spotkaniu może powalczyć o fotel lidera ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna aktualnie znajduje się na drugim miejscu w lidze, z 27 punktami na koncie, do lidera tracąc dwa. Zespół wciąż spisuje się dobrze, a niedawna porażka ze Śląskiem była ich pierwszą od sierpnia.

Oba pojedynki w ubiegłym sezonie kończyły się triumfami zespołów, które podchodziły do nich w roli gospodarzy. W Gliwicach ówcześni mistrzowie Polski wygrali 2:1, natomiast w Bełchatowie zakończyło się triumfem 2:0 Rakowa. Co nas czeka tym razem i czy Raków zakończy rok na fotelu lidera?

Piast Gliwice – Raków Częstochowa kursy

Według bukmacherów faworytem tego spotkania są goście. Szanse na ich zwycięstwo oceniono na kurs 2.55, natomiast ich rywali 2.80. Z kolei kurs na remis wynosi 3.35.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa typy

Niedzielny pojedynek zapowiada się na zacięty i obie strony powinny się postarać o to, żeby dobrze zakończyć rok. Bramki z obu stron wydają się tutaj prawdopodobne, z czego dla gospodarzy raczej zdobędzie trafienie znajdujący się w dobrej formie Jakub Świerczok.

Piast – Raków | Typ: Obie drużyny strzelą @1.80 STS

Piast – Raków | Typ: Jakub Świerczok strzeli @2.50 STS