Piast Gliwice – Śląsk Wrocław. Typy, kursy (06.02.2021)

06.02.2021

Sobota w Ekstraklasie rozpocznie się od meczu dwóch drużyn w odmiennych nastrojach po pierwszej wiosennej kolejce. Piast Gliwice szczęśliwy po odrobieniu trzech goli w Krakowie. Śląsk Wrocław niezadowolony po bezbarwnym remisie w Mielcu. 

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław zapowiedź (sobota, 15:00)

Faworytem wg bukmacherów jest Piast. Trudno się dziwić, gdyż mimo pozycji w tabeli, gliwiczanie dysponują sporym potencjałem. Przede wszystkim jednak mają wysokie morale po meczu z Wisłą Kraków. Początek katastrofalny, gdyż łatwo dali sobie wbić trzy gole. Później jednak doszli do głosu i wygrali 4:3. Taka wygrana na pewno pomaga w budowaniu drużyny. Zwłaszcza, gdy na jej czele jest taki trener jak Waldemar Fornalik, a w ataku biega Jakub Świerczok. To zdecydowanie dwa największe atuty Piasta.

Śląsk w Mielcu pokazał swoje oblicze z wyjazdów. Nuda, brak ryzyka i gra, w której trudno znaleźć pozytywy. Remis 0:0 niby daje punkt, ale dla drużyny z czołówki tabeli możemy mówić prędzej o stracie dwóch oczek niż o jakichś zyskach. Nadal w zespole Śląska zabraknie Krzysztofa Mączyńskiego w pomocy, a w nie najlepszej formie po zimowych przygotowaniach jest Waldemar Sobota. To może być klucz, gdyż mowa o dwóch – jeśli są zdrowi – kluczowych graczach środka pola we wrocławskiej ekipie.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław kursy bukmacherskie

W TOTALbet kursy na to spotkanie prezentują się następująco:

  • Piast wygra, kurs: 2,00
  • Śląsk wygra, kurs: 3,90
  • Remis, kurs: 3,45

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław typy

Wydaje się, że taka wygrana na inauguracje wiosny może być kopem motywacyjnym dla Piasta. Gliwiczanie odbili się od dna i to powinno im pomóc w solidnym punktowaniu. Dostają słaby na wyjazdach Śląsk, więc powinni wygrać. Udział w tym też powinien mieć Kuba Świerczok.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław | Typ: Piast @ 2,00 TOTALbet

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław | Typ: Jakub Świerczok strzeli @ 2,30 TOTALbet