Węgry – Polska. Typy, kursy (25.03.2021) 

Węgry będą pierwszym rywalem reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Czy podopieczni Paulo Sousy otworzą zmagania trzema punktami?

Węgry – Polska zapowiedź

Reprezentacja prowadzona przez Marco Rossiego ma za sobą całkiem dobry czas. Kadra Węgier wygrała bowiem sześć ostatnich meczów. Zespół wygrał grupę Ligi Narodów, awansując do najwyższej dywizji, a także wygrał finał play-offów o awans do Mistrzostw Europy. Wyróżniającą postacią drużyny był wówczas jednak Dominik Szoboszlai, którego zabraknie w najbliższym spotkaniu z powodu kontuzji.

Z kolei reprezentacja Polski zakończyła ubiegły rok dwoma porażkami. Słabsza postawa “Biało-Czerwonych” zaowocowała zwolnieniem Jerzego Brzęczka, którego zastąpił Paulo Sousa. Trzeba dodać, że Portugalczyk przeprowadził małą rewolucję, nie powołując choćby Tomasza Kędziory. Wiele wskazuje też na to, że spotkanie będzie dla Polaków eksperymentem taktycznym – można się spodziewać tutaj rotacji ustawieniem z 4-4-2 do 3-5-2. Czy to zadziała?

Po raz ostatni obie reprezentacje zmierzyły się w 2011 roku. Polacy pod wodzą Franciszka Smudy wygrali 2:1 po golach Pawła Brożka i samobójczym trafieniu Vilmosa Vanczaka. Z kolei ostatni mecz zespołów o punkty odbył się w 2003 roku w eliminacjach Euro 2004. Wtedy reprezentacja Polski wygrała również 2:1 po dwóch golach Andrzeja Niedzielana. A co nas czeka tym razem?

Węgry – Polska kursy

Zdaniem bukmacherów, większe szanse na trzy punkty mają podopieczni Paulo Sousy. Kurs na zwycięstwo Polaków wynosi 2.20, natomiast ich rywali 3.60. Tymczasem szanse na remis oceniono na 3.15.

Węgry – Polska typy

Faworytem do zdobycia bramki jest oczywiście Robert Lewandowski. Chociaż Polacy wydają się na papierze lepszym zespołem, ale można się spodziewać, że Węgrzy również poszukają drogi do bramki u siebie.

Węgry – Polska | Typ: Obie drużyny strzelą @1.97 STS

Węgry – Polska | Typ: Robert Lewandowski strzeli @2.00 STS