🏴 Anglia – Chorwacja 🇭🇷 Typy, kursy (13.06.2021)
03.06.2021

Spotkanie Anglii z Chorwacją, otwierające rywalizację w grupie D, będzie wielkim rewanżem za półfinał MŚ 2018, gdzie lepsi okazali się piłkarze z Półwyspu Bałkańskiego.

Anglia – Chorwacja zapowiedź (niedziela, 13.06.2021, 15:00)

„Synowie Albionu” pewnie przeszli przez eliminacje ME. Z ośmiu meczów wygrali aż siedem, potykając się jedynie z reprezentacją Czech (1:2). W kwalifikacjach podopieczni Gareth’a Southgate’a strzelili aż 37 goli. Tyle samo trafień na koncie mieli Włosi, a lepsi w tej klasyfikacji okazali się jedynie Belgowie. Anglicy, ku rozpaczy polskich kibiców, udanie rozpoczęli również eliminacje do MŚ 2022, zwyciężając pierwsze trzy spotkania. Powetowali sobie tym samym słabszą postawę w drugiej edycji Ligi Narodów. Przez porażki z Belgią i Danią, tym razem nie awansowali do „final four” tych rozgrywek.

Droga Chorwatów na mistrzostwa Starego Kontynentu była nieco bardziej wyboista. Wicemistrzowie świata wygrali co prawda grupę E, ale drugą Walię wyprzedzili raptem o trzy „oczka”. W kwalifikacjach nie uniknęli również kilku wpadek. Wygrali co prawda wszystkie spotkania u siebie, ale na wyjeździe zremisowali z Walią i…Azerbejdżanem, przegrali również z Węgrami. W Nations League, Chorwaci także furory nie zrobili, przegrywając aż pięć spotkań! Nieco lepiej poszło im w pierwszych trzech meczach eliminacji katarskiego mundialu, w których wywalczyli sześć punktów.

Ostatni raz obie reprezentacje zmierzyły się w listopadzie 2018 roku. W rewanżowym meczu Ligi Narodów, górą byli piłkarze z Wysp Brytyjskich, którzy wygrali 2:1 (w pierwszym spotkaniu zaś padł bezbramkowy remis).

Anglia – Chorwacja kursy

Betfan większe szanse na triumf w tym starciu daje Anglikom (kurs 1,82). Szanse Chorwatów oceniane są na 4,45, zaś kurs na remis to 3,40.

Anglia – Chorwacja fakty meczowe

– Anglicy wygrali cztery ostatnie mecze;

– Anglicy są niepokonani od czterech spotkań;

– w dziesięciu ostatnich meczach Anglików, sześć powyżej 2,5 gola;

– w dziesięciu ostatnich meczach, Chorwaci w ośmiu stracili przynajmniej jedną bramkę;

Anglia – Chorwacja typy

Od czasu ostatniego starcia obu drużyn, w ich składach doszło do wielu zmian. Anglicy jak burza przeszli eliminacje EURO 2020, w premierowej edycji Ligi Narodów zajęli również 3. miejsce. Na dziś wydają się więc zdecydowanie mocniejszą reprezentacją, aniżeli Chorwacja, dlatego też na nich stawiamy.

Anglia – Chorwacja | Typ: zwycięstwo Anglii @1,82 BETFAN

Anglia – Chorwacja | Typ: powyżej 2,5 gola @1,67 BETFAN

Inne mecze grupy D

Szkocja – Czechy, zapowiedź, typy, kursy (14.06, 15:00, Glasgow)
Chorwacja – Czechy, zapowiedź, typy, kursy (18.06, 18:00, Glasgow)
Anglia – Szkocja, zapowiedź, typy, kursy (18.06, 21:00, Londyn)
Chorwacja – Szkocja, zapowiedź, typy, kursy (22.06, 21:00, Glasgow)
Czechy – Anglia, zapowiedź, typy, kursy  (22.06, 21:00, Londyn)

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO