🇸🇪 Szwecja – Polska 🇵🇱 Typy, kursy (23.06.2021) 

Szwecja będzie ostatnim przeciwnikiem Polaków w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Czy po meczu w Sankt Petersburgu to podopieczni Paulo Sousy będą się cieszyć z trzech punktów?

Szwecja – Polska zapowiedź

Kadra Janne Anderssona dobrze rozpoczęła 2021 rok. Poprzedni nie okazał się dla zespołu najlepszy – tylko dwa wygrane mecze raczej nie powinny ich napawać optymizmem. Od początku bieżącego roku Szwedzi wygrywają co się da. Chociaż ich rywalami nie byli potentaci – Gruzja, Kosowo i Estonia, warto podkreślić ich dobrą grę. Tym bardziej, że zachowali koncentrację – nie stracili w tych spotkaniach ani jednego gola.

Z kolei dla polskie kadry rok rozpoczął się od zmiany trenera – Jerzego Brzęczka zastąpił Paulo Sousa. Po marcowych meczach możemy mieć niedosyt – zespół wygrał tylko z Andorą 3:0, natomiast z Węgrami zremisował 3:3, a z Anglią przegrał 1:2. Na razie widać więcej negatywnych stron aniżeli pozytywów, aczkolwiek jest to dopiero początek portugalskiego szkoleniowca w pracy z kadrą.

Po raz ostatni Polacy pokonali Szwedów jeszcze w 1991 roku. Od tamtej pory skandynawski zespół wygrał sześć razy, natomiast raz starcie zakończyło się remisem. Czy podopieczni Paulo Sousy przełamią złą serię?

Czy Polska może jeszcze awansować?

Nie ma kalkulacji. Reprezentacja Polski musi wygrać starcie ze Szwedami. Trzy punkty w tym meczu pozwolą Polakom cieszyć się z minimum drugiego miejscu. Szwecja natomiast ma już zagwarantowany awans, jednakże z pewnością będzie chciała znaleźć się na miejscu drugim lub pierwszym, więc potrzebny będzie jeszcze jeden punkt.

Szwecja – Polska kursy

Zdaniem bukmacherów, minimalnie większe szanse na trzy punkty mają Szwedzi. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 2.53, natomiast na triumf Polaków 2.76. Tymczasem remis oceniono na 3.20.

Szwecja – Polska fakty meczowe

  • Polacy nie pokonali Szwedów w siedmiu ostatnich spotkaniach.
  • Ostatnim zwycięstwem “Biało-czerwonych” w starciu o punkty ze Szwedami był triumf 1:0 podczas Mistrzostw Świata 1974.

Szwecja – Polska typy

Na to spotkanie przygotowaliśmy następujące zdarzenia.

Szwecja – Polska | Typ: Obie drużyny strzelą @1.77 BETFAN

Szwecja – Polska | Typ: Polska wygra @2.76 BETFAN

Inne mecze grupy E

Słowacja vs Hiszpania – zapowiedź, typy, kursy (23.06, 18:00, Sewilla)