🇸🇪 Szwecja – Polska 🇵🇱 Typy, kursy (23.06.2021) 

Szwecja będzie ostatnim przeciwnikiem Polaków w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Czy po meczu w Sankt Petersburgu to podopieczni Paulo Sousy będą się cieszyć z trzech punktów?

Szwecja – Polska zapowiedź

Kadra Janne Anderssona dobrze rozpoczęła 2021 rok. Poprzedni nie okazał się dla zespołu najlepszy – tylko dwa wygrane mecze raczej nie powinny ich napawać optymizmem. Od początku bieżącego roku Szwedzi wygrywają co się da. Chociaż ich rywalami nie byli potentaci – Gruzja, Kosowo i Estonia, warto podkreślić ich dobrą grę. Tym bardziej, że zachowali koncentrację – nie stracili w tych spotkaniach ani jednego gola.

Z kolei dla polskie kadry rok rozpoczął się od zmiany trenera – Jerzego Brzęczka zastąpił Paulo Sousa. Po marcowych meczach możemy mieć niedosyt – zespół wygrał tylko z Andorą 3:0, natomiast z Węgrami zremisował 3:3, a z Anglią przegrał 1:2. Na razie widać więcej negatywnych stron aniżeli pozytywów, aczkolwiek jest to dopiero początek portugalskiego szkoleniowca w pracy z kadrą.

Po raz ostatni Polacy pokonali Szwedów jeszcze w 1991 roku. Od tamtej pory skandynawski zespół wygrał sześć razy, natomiast raz starcie zakończyło się remisem. Czy podopieczni Paulo Sousy przełamią złą serię?

Szwecja – Polska kursy

Jak na razie bukmacher BETFAN nie przygotował jeszcze dokładnych kursów na to zdarzenie.

Szwecja – Polska fakty meczowe

  • Polacy nie pokonali Szwedów w siedmiu ostatnich spotkaniach.
  • Ostatnim zwycięstwem “Biało-czerwonych” w starciu o punkty ze Szwedami był triumf 1:0 podczas Mistrzostw Świata 1974.

Szwecja – Polska typy

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO