Arsene Wenger typuje przyszłego trenera Arsenalu. Francuz wskazuje na byłego podopiecznego!
23.04.2019

Arsene Wenger 30 czerwca 2018 roku zakończył pracę w Arsenalu. Do tej pory, francuski szkoleniowiec nie objął żadnej innej drużyny. W związku z tym, wieloletni trener “Kanonierów” może pozwolić sobie na częste wywiady i wizyty w studiu. Tym razem, 69-latek poruszył kwestie swojego byłego podopiecznego.

Patrick Vieira, bo o nim właśnie mowa, po zakończonej karierze piłkarskiej, jak wielu innych zawodników, zajął się szkoleniem. Były pomocnik swoje pierwsze kroki stawiał w Manchesterze City, trenując młodzieżowe zespoły. W 2016 roku, Francuz zrobił ważny ruch, obejmując drużynę New York City. W Stanach Zjednoczonych, Vieira przebywał do połowy czerwca 2018 roku.

Po tym okresie, przyszedł czas na pracę w Europie. Do 42-latka zgłosili się przedstawiciele OGC Nice. Vieira przejął zespół z Ligue 1, rozpoczynając przygotowania do sezonu 2018/2019. Trwające rozgrywki są dla klubu oraz samego szkoleniowca dość udane. Ekipa z Nicei zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli ze stratą ośmiu punktów do czwartego St. Etienne.

Pod wrażeniem pracy Vieiry jest sam Arsene Wenger. 69-latek wyznał w wywiadzie, że widzi w Francuzie przyszłego szkoleniowca Arsenalu – Widzę go jako trenera Arsenalu. Jest jeszcze za młody, by przejść do reprezentacyjnego futbolu. On przejdzie przez życie klubową piłką. Skonstruował swoją karierę bardzo mądrze i cierpliwie. Wyjechał, gdy był jeszcze młody. Poświęcił czas na naukę. Ma jednak również coś, czego nie można dostać. Naturalną charyzmę połączoną z elegancją i autorytetem. 

Jak na razie w Londynie dobrze radzi sobie Unai Emery. Arsenal pod opieką hiszpańskiego szkoleniowca zajmuje piąte miejsce w tabeli z realną szansą na zakończenie sezonu w czołowej czwórce.

Odbierz darmowy zakład 20 zł