Thiago asystentem trenera FC Barcelony?

10.07.2024

Hiszpańskie media informują, że Thiago Alcântara zostanie asystentem trenera Hansiego Flicka w FC Barcelonie. Kataloński „Sport” informuje, że wychowanek „Dumy Katalonii” osiągnął porozumienie z klubem i jego ogłoszenie jest kwestią czasu.

Nowa rola Thiago

Kilka dni temu świat dowiedział się o zakończeniu profesjonalnej kariery przez Thiago Alcântarę. Hiszpański środkowy pomocnik zdecydował się zawiesić buty na kołku w wieku 33 lat. W trakcie swojej kariery reprezentował barwy „Dumy Katalonii”, Bayernu Monachium oraz Liverpoolu. W wieku 14 lat trafił do szkółki Barcelony, a w maju 2009 roku w przegranym 1:2 meczu z Mallorką jako 18-latek zadebiutował w pierwszym zespole ”Blaugrany”. Niemal rok później, w lutym 2010 roku w wygranym 4:0 meczu z Racingiem Santander strzelił pierwszego gola dla Barcelony.

Z FC Barceloną Thiago zdobył:

  • 4x mistrzostwo Hiszpanii (2009, 2010, 2011, 2013)
  • 2x Puchar Hiszpanii (2009, 2012)
  • 3x Superpuchar Hiszpanii (2009, 2010, 2011)
  • Ligę Mistrzów (2011)
  • Superpuchar UEFA (2011)
  • Klubowe Mistrzostwo Świata (2012)

Teraz ma wrócić do „Blaugrany” w nowej roli – jako jeden z asystentów trenera. Hansi Flick poszukuje „łącznika” pomiędzy nim a resztą drużyny. Według niego idealnym wyborem będzie właśnie Thiago. Jego ojczystym językiem naturalnie jest język hiszpański, lecz potrafi porozumiewać się również w języku niemieckim. Od 2013 do 2020 roku występował w barwach Bayernu Monachium i przez rok panowie mieli okazję ze sobą współpracować.

Thiago pojawił się w środę rano w ośrodku treningowym FC Barcelony. Według informacji „Relevo” były reprezentant Hiszpanii dołączy do sztabu trenerskiego na kilka tygodni, by ułatwić nowemu trenerowi adaptację w nowym środowisku. Decyzja na temat ewentualnej dalszej współpracy ma zostać podjęta po jakimś czasie. W podobnej roli z Hansim Flickiem współpracować będzie Heiko Westermann. Niemiec przez rok występował w Realu Betis i zna język hiszpański oraz angielski.

W klubie Thiago Alcântara oprócz Hansiego Flicka nowy współpracownik ponownie spotka również Roberta Lewandowskiego, z którym występował razem w barwach monachijczyków w latach 2014-2020.

fot. PressFocus

Coś dla sentymentalnych! Oto cykl pod tytułem: „Słynne drużyny EURO” o reprezentacjach, które zasłynęły na tym turnieju w przeszłości: