Chievo Werona wraca do żywych
Chievo Werona upadło we wrześniu 2021 roku z powodu problemów finansowych, dwa lata po spadku z Serie A w dość żałosnych okolicznościach sportowych. Klub ten jednak wraca do żywych. Sergio Pellissier, legenda „Latających Osłów” wylicytował na aukcji znak towarowy upadłego klubu, oferując wyższą ofertę niż konsorcjum powiązane z byłym prezydentem klubu, Lucą Campedellim.
Chievo Werona wraca do żywych
Pellissier swoim działaniem wywołał wielki entuzjazm wśród lokalnych kibiców. Klub z miasta Romea i Julii, jego historia, jak w znanej historii Szekspira, skończyła się tragicznie. Czasem jednak cuda się zdarzają, co udowodniła klubowa legenda – obecny prezydent Clivense. Trzy lata po pozostawionych zgliszczach znanego klubu klub wraca do swojej pierwotnej nazwy, znanej w całym kraju i także w Europie.
O CHIEVO VERONA RENASCEU!
Presidente e maior idolo da história do clube Sergio Pellisier, comprou a marca histórica do clube, assim o Clivense clube comprado por ele vira o Chievo Verona e recomeçara na Série D, já que o Clivense conseguiu o acesso da quinta divisão. pic.twitter.com/hNtOZabidp
— Don Ramón (@Donramonfc1) May 10, 2024
Odradzające się Chievo, grające pod inną nazwą – Clivense – rozpoczynało od zera, od poziomu Terza Categoria czyli de facto 9. ligi włoskiej. W 2022 roku, nabyło ono licencję klubu San Martino Speme i zaczęło występować w Serie D, na poziomie czwartej ligi.
Na stronie Clivense opublikowano „Chievo is back”. Clivense była swego rodzaju spuścizną po „Latających Osłach”, jak nazywano Chievo. Clivense to określenie na mieszkańca dzielnicy Chievo.W ostatnim sezonie w Serie A ekipy z Marc’Antonio Bentegodi zagrali Mariusz Stępiński (najlepszy strzelec drużyny), Paweł Jaroszyński, Stefano Sorrentino oraz Valter Birsa.
Bohater aukcji i kibiców, Sergio Pellissier to żywa legenda Chievo; w latach 2000-2019 rozegrał 517 spotkań i strzelił 139 goli. Clivense (jeszcze w starej nazwie) zakończyło sezon Serie D Grupy B na ósmej lokacie w tabeli – drużyna sezon zakończyła piątego maja, porażką 0:4 z Arconatese.
Fot. PressFocus
- CZECHY 2004
- HISZPANIA 2012
- HOLANDIA 2000
- DANIA 2020
- DANIA 1992
- GRECJA 2004
- FRANCJA 1984
- ŁOTWA 2004
- CZECHY 1996
- TURCJA 2008
- HOLANDIA 1988
- WALIA 2016
A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:
- EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenkahhera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
- EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
- EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
- EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie
Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024: