Kluczowy piłkarz Widzewa wypada na wiele miesięcy

09.05.2024

Kapitan Widzewa Łódź Bartłomiej Pawłowski podczas jednego z treningów zerwał więzadło krzyżowe. Klub poinformował, że przerwa w grze 31-latka potrwa od sześciu do ośmiu miesięcy. To dla Widzewa ogromna strata, bowiem Pawłowski jest liderem zespołu w klasyfikacji kanadyjskiej.

Pawłowski zerwał więzadło krzyżowe

Pierwsze niepokojące wieści ws. Pawłowskiego pojawiły się 8 maja. Widzew poinformował w mediach społecznościowych, że kapitan zespołu z powodu urazu przedwcześnie zakończył trening. Piłkarz przeszedł badania, po których usłyszał najgorszą możliwą diagnozę – zerwanie więzadła krzyżowego. Wstępne wyniki badań wskazują, że przerwa w grze potrwa od sześciu do ośmiu miesięcy.

To ogromna strata dla Widzewa, bowiem Pawłowski jest liderem zespołu nie tylko na boisku, ale i w ligowych klasyfikacjach. Kiedy zimą do Ruchu Chorzów odszedł Patryk Stępiński, Pawłowski został mianowany przez trenera Daniela Myśliwca kapitanem. 31-latek jest także najlepszym strzelcem Widzewa oraz przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej zespołu.

W 28 meczach strzelił osiem goli i zanotował pięć asyst, a jego udział przy bramkach Widzewa w tym sezonie Ekstraklasy wynosi 32,5% (udział przy 13 z 40 goli). Pawłowski dołożył także trafienie w meczu 1/4 finału Pucharu Polski przeciwko Wiśle Kraków (1:2). Pawłowski także w poprzednim sezonie był liderem Widzewa w klasyfikacji kanadyjskiej. W 32 meczach Ekstraklasy strzelił 10 goli i dołożył cztery asysty, zaliczając udział przy bramkach Widzewa na poziomie niemal 37% (14 z 38 goli).

Pawłowski ponownie został piłkarzem Widzewa zimą 2022 roku, kiedy przeniósł się ze Śląska Wrocław. Był to dla niego powrót do Widzewa po ośmiu latach, bowiem w połowie sezonu 2013/14 trafił do występującej wówczas w La Liga Malagi. W rundzie wiosennej sezonu 2021/22 Pawłowski rozegrał 10 meczów, w których strzelił sześć goli i po kilku miesiącach wywalczył z zespołem awans do Ekstraklasy.

31-latek w tym sezonie zmagał się już z urazem. Pod koniec rozgrywek 2022/23 Pawłowski narzekał na problemy mięśniowe i po kilku miesiącach problem się odnowił. Na przełomie października i listopada 2023 roku Pawłowski trzy ligowe spotkania oraz mecz Pucharu Polski z Wisłą Puławy.

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”: