Zagłębie Lubin podjęło decyzję w sprawie przyszłości Waldemara Fornalika

28.05.2024

Jak informuje portal „Meczyki.pl„, Zagłębie Lubin będzie kontynuować współpracę z obecnym szkoleniowcem. Dotychczasowy kontrakt Waldemara Fornalika wygasał wraz z końcem sezonu 2023/2024. Według informacji Tomasza Włodarczyka kontrakt zostanie przedłużony o rok.

Misja Zagłębie kontynuowana

Waldemar Fornalik jako szkoleniowiec „Miedziowych” pracuje od listopada 2022 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Piotra Stokowca. W zakończonym niedawno sezonie prowadzona przez niego drużyna zajęła 8. pozycję w Ekstraklasie po bardzo udanej końcówce sezonu, w której wygrała cztery spośród pięciu meczów.

Dotychczas były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Zagłębie Lubin w 53 spotkaniach. W trakcie swojej pracy wygrał 22 mecze, zremisował 12 i przegrał 19. Takie rezultaty nie zadowalają kibiców „Miedziowych”. Media w ostatnich dniach informowały o możliwym zakończeniu współpracy pomiędzy klubem a trenerem, według Tomasza Włodarczyka sytuacja zmieniła się i Waldemar Fornalik zostanie w Lubinie na kolejny sezon. Zagłębie miało sinusoidalny sezon – doskonały początek, gdzie trzymało się w TOP5 i pokonało chociażby Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin czy Górnika Zabrze. Beznadziejna była końcówka rundy jesiennej i początek wiosennej – złożyło się na to sześć meczów bez wygranej. 0:5 z Rakowem też chluby nie przynosi. Za to końcówka to już świetna dyspozycja i szybki awans w pięć kolejek – z 12. pozycji na 8.

Na konferencji prasowej po meczu 34. kolejki przeciwko Legii Warszawa trener Waldemar Fornalik był pytany o swoją przyszłość. Na pytanie dziennikarza odpowiedział, że decyzja zostanie podjęta w ciągu kilku dni i obie strony muszą być usatysfakcjonowane warunkami dalszej współpracy.

Zasłużony trener ligowy

Waldemar Fornalik od lat pracuje na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce i jest jednym z najbardziej cenionych polskich trenerów. Jako szkoleniowiec Ruchu Chorzów sięgnął po wicemistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012 oraz doprowadził ekipę „Niebieskich” do finału Pucharu Polski.

Świetne wyniki w Chorzowie pozwoliły mu objąć posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Waldemar Fornalik prowadził kadrę w latach 2012-2013 bez sukcesów. Jak sam wspominał po latach, nie był wówczas gotowy na objęcie najważniejszej drużyny w kraju. Po okresie w reprezentacji wrócił do Ruchu Chorzów. W 2017 roku został zatrudniony przez Piast Gliwice. W tym ostatnim klubie sięgnął po mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019 oraz wicemistrzostwo rok później.

fot. screen YouTube/Zagłębie Lubin

Tworzymy codziennie nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA