Lautaro Martinez jednak odejdzie z Interu?

29.05.2024

Lautaro Martinez jest jednym z najlepszych napastników na świecie i parę dni temu został wybrany MVP aktualnego sezonu w lidze włoskiej. Przed jego Interem w nowym sezonie czeka trudne zadanie, bo trzeba obronić tytuł – jako, że jest on jest jego kapitanem, presja na nim będzie największa. Nie jest jednak do końca przesądzone, czy w w ogóle nowym sezonie ujrzymy Lautaro w niebiesko-czarnej koszulce z dwiema gwiazdkami. Rozmowy o nowej umowie napastnika utknęły w martwym punkcie.

Kapitalny sezon

Lautaro poprowadził zespół do mistrzostwa Włoch. Notował często trzymeczowe serie z golem, Salernitanie strzelił aż cztery, dlatego po dziewięciu kolejkach miał na koncie aż 11 bramek. Prezentował wybitną formę. Dopiero w końcówce sezonu wyhamował. Od marca trafił zaledwie raz. To bardzo skromny dorobek w tym czasie. Niemniej zakończył sezon z 24 trafieniami w lidze, zostając królem strzelców w pierwszym sezonie, w którym to on był kapitanem numer jeden Interu. Przejął on opaskę od Samira Handanovicia, który zakończył karierę. Wicekapitanem został z kolei Nicolo Barella. Jego poprzednikiem był z kolei odchodzący do Monzy Danilo D’Ambrosio.

Lautaro Martinez „udźwignął” swoją nową rolę. Niepotrzebny był mu do partnerowania z przodu nawet Romelu Lukaku, bo Argentyńczyk stworzył nowy duet z Marcusem Thuramem. Francuz z kolei zanotował 13 goli i siedem asyst. Gdyby zliczyć bramki obu napastników w Serie A, to będzie ich 37. To 41% spośród wszystkich trafień „Nerazzurrich” w lidze.

Lautaro Martinez jednak odejdzie z Interu?

Albo zawodnik zdecyduje zrezygnować z pieniędzy, które dostanie gdzie indziej i zadowoli się znaczną podwyżką zaproponowaną przez klub i pozostanie kapitanem Interu, albo utrzyma swoją pozycję negocjacyjną, która dla klubu jest nieosiągalna i wtedy przedłużenie staje się niemożliwe zdradził na portalu Twitter/X czołowy dziennikarz w sprawach Interu – Fabrizio Biasin.

Oznacza to lato pełne nerwów dla fanów „Nerazzurrich”. Kilka dni temu klub przejął amerykański fundusz Oaktree. Do przejęcia doszło w związku z tym, że Steven Zhang i chińska grupa Suning nie była w stanie w terminie spłacić trzyletniej pożyczki. Finalnie kwota, którą mieli wyegzekwować Amerykanie miała sięgać 385 mln euro, na które składało się 275 milionów plus odsetki. Inter próbował w międzyczasie zaczerpnąć pożyczkę od innego funduszu – PIMCO. Druga z firm miała zagwarantować drużynie z Lombardii 400 milionów euro na refinansowanie starej pożyczki. Oaktree zabezpieczyło się jednak na ten wypadek zapisami w zobowiązaniu mediolańczyków i do przelewu nowej transzy pieniędzy nie doszło.

W związku z tym Lautaro Martinez nadal nie może być pewny nowej umowy. Obecna wygasa w 2026 roku, na jej mocy zarabia on 6 milionów euro netto. Plotki we Włoszech mówią o podwójnej podwyżce jako chęci przekonania 26-letniego argentyńskiego napastnika. Klub ma plan, aby wejść w sezon wraz z uprzednim załatwieniem tej sprawy już teraz, zawczasu. Martinezowi niedawno dostało się też w mediach za występ na MŚ 2022. Ricardo Trevisani nazwał go kimś w rodzaju nosiwody. Napastnik Interu skomentował to: – Traversa, zapomniałeś, że nosiłem też Puchar Świata.

Fot. Screen YouTube/ NOVE

Tworzymy codziennie nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA