Atletico o krok od czołowego strzelca La Liga

12.06.2024

Atletico Madryt po kolejnym sezonie pełnym rozczarowań zdaje się wkrótce ruszyć do transferowej ofensywy. Blisko podpisania umowy „Los Colchoneros” są z czołowym strzelcem La Liga jakim jest Artem Dowbyk. Król strzelców minionego sezonu, który strzelił gola Polsce na PGE Narodowym rzekomo uzgodnił już warunki transferu z klubem i wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu kilku dni. 

Atletico o krok od czołowego strzelca La Liga – chodzi o Dowbyka

Patrick Berger (Sky Sports) podał, że Ukrainiec zawarł już ustne porozumienie z 11-krotnym mistrzem Hiszpanii. Prawdopodobnie władze „Los Colchoneros” będą musiały zapłacić klauzulę odstępnego w wysokości 40 milionów euro. Rewelacja poprzedniego sezonu La Ligi, trafiła do Girony w zeszłym roku z Dnipro-1. Sam Artem nie zaprzecza i jest bardzo chętny na przeprowadzkę do Madrytu.

Ukrainiec łączony jest też z Milanem – mówi się, że to plan B „Rossonerich” w przypadku upadku transferu Joshuy Zirkzee z Bologni. Coraz więcej jednak wskazuje, że to Madryt, a nie Mediolan będzie nowym miejscem zamieszkania napastnika.

Wraz z kolegami z Katalonii, Dowbyk zaskoczył wielu kibiców, zajmując trzecie miejsce w lidze, co oznacza, że klub z Estadi Monilivi awansował do Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Warto zauważyć, że Girona zapłaciła za Artema Dowbyka mniej niż 8 milionów euro, co czyni tę transakcję idealną, bo Ukrainiec został w zeszłym sezonie królem strzelców hiszpańskiej ekstraklasy, z dorobkiem 24 bramek i ośmiu asyst, a dla klubu – mimo sporej straty personalnej – oznacza to duży zysk.

Jaki sens ma ten transfer?

Prawdopodobnie wielu kibiców mogło zadać sobie to pytanie, gdy czyta plotki o rzekomych przenosinach. W końcu Atletico ma choćby Omorodiona, więc po co im Dowbyk? No cóż – przebudowa składu jest głównym celem Atletico Madryt przed nadchodzącym sezonem. Mówiąc o ofensywie, ich głównym celem jest podpisanie kontraktu z najlepszym strzelcem obecnie w La Lidze. Celem na nadchodzący sezon jest za to wyższa pozycja, bo poprzedni „Los Colchoneros” skończyli dopiero na czwartym miejscu w tabeli. Ekipa 'Cholo’ Simeone chce więc realnie powalczyć o mistrzostwo z Realem i Barceloną.

Z madrycką drużyną również obecnie łączy się Connora Callaghera z Chelsea, Vitora Roque z Barcelony i Pierre-Emile Hojbjerga z Tottenhamu. Z klubu ma odejść za to Alvaro Morata – nad jego zakupem myśli Juventus. 31-letni napastnik strzelił w poprzednim sezonie 21 bramek do których dołożył pięć asyst. Zastąpienie go Dowbykiem byłoby więc bardzo dobrym ruchem, szczególnie patrząc na to, że Morata jest już piłkarzem po 30-tce.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA