Trener uratował dyrektora sportowego przed pożarem i… podpisał nową umowę

12.06.2024

Niezwykła historia wydarzyła się na Półwyspie Apenińskim. Luca Gotti, trener Lecce uratował dyrektora sportowego Pantaleo Corvino przed pożarem, który pojawił się w hotelu po uderzeniu pioruna. Następnego dnia trener podpisał nową umowę z klubem.

Trener Lecce był czujny

Do całej sytuacji doszło w miejscowości Vittorio Veneto, gdzie trener oraz dyrektor sportowy uczestniczyli na wydarzeniu sportowym. Nad ranem, miejsce to nawiedziła ogromna burza. Około 6 nad ranem piorun uderzył w dużą sosnę w hotelowym ogrodzie , powodując pożar panelu elektrycznego budynku.

56-letni trener Luca Gotti obudził się kiedy usłyszał huk za oknem. Pożar szybko się rozprzestrzeniał a dym zmierzał w kierunku budynku. Gotti natychmiast wstał z łóżka i popędził do innego pokoju, w którym znajdował się 74-letni dyrektor sportowy klubu. Naturalnie pokój był zamknięty, natomiast szkoleniowiec zaczął uderzać w drzwi, by obudzić starszego mężczyznę.

W końcu Pantaleo Corvino obudził się i obaj panowie udali się w bezpieczne miejsce. Tuż po tym na miejsce przyjechali strażacy, którzy ugasili pożar.

Nagroda – nowa umowa

Kilka godzin później klub ogłosił, że przedłuża umowę z trenerem do czerwca 2026 roku. Kibice Lecce zaczęli żartować, że Luca Gotti jest superbohaterem, który najpierw uratował drużynę przed spadkiem z Serie A a następnie dyrektora sportowego przed poważnymi konsekwencjami pożaru. Złośliwi dodają, że od nowej umowy z klubem szkoleniowiec z pewnością wolałby zwiększony budżet transferowy na przyszły sezon, w którym ponownie klub będzie walczył o uchronienie się przed spadkiem.

Co prawda, negocjacje w sprawie kontraktu trwały już wcześniej, przed historią z hotelu, lecz wyczucie czasu na ogłoszenie parafowania nowej umowy było idealne. Luca Gotti przejął klub w marcu 2024 roku i zdołał utrzymać się w lidze. Drużyna w dziesięciu meczach pod jego wodzą zdobyła 13 punktów co pozwoliło ostatecznie na zajęcie czternastego miejsca w Serie A. W ostatnim czasie łączony był z posadą szkoleniowca Cagliari.

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA