RB Lipsk ściąga perełkę niemieckiej piłki!

12.06.2024

RB Lipsk finalizuje transfer utalentowanego młodego zawodnika. W ostatnim czasie wiele spekulowało się, co do przyszłości Assana Ouedraogo. 18-latek łączony był z wieloma topowymi europejskimi klubami. Jak informuje Florian Plettenberg, to jednak zespół z Lipska wygrał batalie o perełkę niemieckiej piłki.

RB Lipsk pozyskał młody talent

W ostatnich miesiącach niejasna była przyszłość Assana Ouedraogo. Młody piłkarz uznawany jest za jeden z większych talentów niemieckiej piłki ostatnich lat. W obecnym sezonie był bardzo chwalony za swoje występy i wyróżniał się na tle swoich kolegów z Schalke 04. Wystąpił w 17 spotkaniach na poziomie 2.Bundesligi, w których zdobył trzy gole i zanotował dwie asysty. Jego liczba meczów byłaby zdecydowanie większa, gdyby nie kontuzja, która wykluczyła go na część rozgrywek. Jak do tej pory rozegrał już 23 spotkania dla młodzieżowych drużyn reprezentacji Niemiec.

W ostatnich miesiącach jasne się stało, że 18-latek otrzyma oferty od wyżej notowanych zespołów i będzie chętny na przeprowadzkę. Łączony był między innymi Newcastle United, Chelsea, Frankfurt, czy z Bayernem Monachium, do którego najbardziej zależało mu dołączyć. Według doniesień Assan Ouedraogo długo czekali na ,,Bawarczyków” i blokowali inne oferty. Klub ostatecznie nie zdecydował się na pomocnika.

Jak informuje Florian Plettenberg, RB Lipsk przekonał 18-latka i już wkrótce podpisze z nim kontrakt. Zgodnie z podanymi informacjami wynika, że Assan podpiszę umowę do 2029 roku. ,,Byki” uruchomiły klauzule odstępnego wynoszącą około 10 milionów euro. Rozmowy między przedstawicielami klubu, a zawodnikiem trwały od kilku miesięcy. Lipsk planuje teraz, aby nowy zawodnik przepracował z nimi cały okres przygotowawczy do nowego sezonu, a następnie pod koniec okienka transferowego podejmie decyzję, co do jego wypożyczenia. W grę wchodzi ponowna gra w Schalke 04.

Assan Ouedraogo – charakterystyka

Assan Ouedraogo postrzegany jest jako gracz z olbrzymim potencjałem. Jego największymi atutami są niesamowita technika, warunki fizyczne, kreatywność oraz inteligencja boiskowa. Te cechy najczęściej przewijają się w kontekście opisu zawodnika. Wraz ze swoim ofensywnym podejściem cechuje się również sporym zaangażowaniem w grę defensywną. Doskonały przykład zasady „Box to Box”.

Porównywany jest często do takich piłkarzy jak Declan Rice, czy Paul Pogba. Potrafi przebiec z piłką znaczną odległość i korzystając ze swoich warunków fizycznych zwycięsko wyjść z pojedynków z obrońcami przeciwników. 

 fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA