Hummels zmieni klub – żegna się z Borussią

14.06.2024

Borussia Dortmund i Mats Hummels po sezonie 2023/24 kończą współpracę. Klub z Nadrenii – Północnej Westfalii poinformował, że nie przedłuży umowy ze słynnym obrońcą. Po 30 latach życia podzielonych między Dortmund i Monachium, przyszedł czas na trzecie miasto w CV 78-krotnego reprezentanta kraju.

Hummels zmieni klub – żegna się z Borussią

BVB przez długi czas zastanawiała się, co dalej zrobić z zawodnikiem. Z jednej strony był kluczowym elementem kampanii, w której drużyna z Signal Iduna Park dotarła do finału Ligi Mistrzów. Z drugiej strony, w szatni występowały tzw. kwasy.

W minionym sezonie Hummels był jednym z najlepszych piłkarzy drużyny Edina Terzicia, ale tajemnicą poliszynela był fakt, że panowie za sobą nie przepadali. Dzień przed obrońcą jednak, sam Terzić podał się do dymisji tłumacząc się w filmiku na kanałach klubowych, że „klub potrzebuje na tym miejscu innego człowieka”. Z powodu małej liczby minut i głównie roli rezerwowego w klubie z klubem pożegnał się przy okazji Marco Reus.

Hummels w barwach Borussii Dortmund w dwóch epizodach zaliczył łącznie 508 spotkań. Wygrał tam dwukrotnie tytuł mistrza Niemiec, dwukrotnie Puchar Niemiec, jeden Superpuchar Niemiec i dwukrotnie dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Do tego, wychowanek Bayernu Monachium w swoim macierzystym klubie zanotował dodatkowo 118 meczów i osiem trafień. Tam z kolei wywalczył siedem trofeów. Kariera Hummelsa podzielona jest wyłącznie na te dwie drużyny.

Piłkarz, mimo 35 lat na karku będzie łakomym kąskiem. Wiele mówi się o zainteresowaniu z Serie A ze strony Milanu, Juventusu i Romy. Sam piłkarz postawił warunek, że musi być to blisko Monachium, jego rodzinnego domu. Sam zawodnik w BVB w ostatnim sezonie zarabiał 4.2 miliona euro netto, co przekładało się na 8 milionów euro brutto.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA