Znamy terminy El Clasico. La Liga opublikowała kalendarz na sezon 24/25

19.06.2024

La Liga opublikowała terminarz na sezon 2024/25. Pierwsza kolejka rozegrana zostanie w weekend 17-18 sierpnia, a ostatnia 25 maja. Nie wiadomo jeszcze, czy w przyszłym sezonie zagra Espanyol czy Real Oviedo, bowiem przed nami rewanżowy finał baraży pomiędzy tymi drużynami.

Terminarz La Liga na sezon 2024/25

Pierwsza kolejka nowego sezonu La Liga rozegrana zostanie w weekend 17-18 sierpnia. Nieznane są jeszcze dokładne terminy meczów, ale nie zabraknie w niej ciekawych spotkań. Mistrz Hiszpanii Real Madryt zmierzy się na wyjeździe z Mallorcą, a Barcelona z Valencią. Na uwagę zasługują również starcia Betisu z Gironą oraz Villarrealu z Atletico.

Nie wiadomo jeszcze z kim sezon zainauguruje beniaminek La Liga Real Valladolid. Wiadomo jedynie, że ich pierwszym rywalem będzie drugi z beniaminków – Real Oviedo lub Espanyol. W niedzielę 23 czerwca rozegrany zostanie rewanżowy finał baraży pomiędzy tymi drużynami. Bliżej awansu jest Real Oviedo, który wygrał w pierwszym meczu 1:0. W rewanżu przewagę własnego boiska będzie miał jednak Espanyol. Gdyby jednak Real obronił prowadzenie w dwumeczu, wróciłby do La Liga po 23 latach.

Ostatnia kolejka rozegrana zostanie 25 maja. Tam dojdzie do wielu hitowych starć, jak Athletiku z Barceloną, Realem Madryt z Realem Sociedad, Girony z Atletico, Betisu z Valencią, czy Villarrealu z Sevillą. Miejmy tylko nadzieję, że nie powtórzy się historia z minionego sezonu, gdzie multiliga została przekształcona w normalną kolejkę. Wszystko dlatego, że już przed ostatnią kolejką znane były wszystkie rozstrzygnięcia w strefie pucharowej, czy strefie spadkowej. Co więcej, wśród drużyn z tych miejsc nie mogło już dojść do żadnych przetasowań pozycjami. Była to pierwsza taka sytuacja w La Liga od lat 30. XX wieku.

Najbardziej elektryzujące klubowe starcie na świecie – El Clasico – odbędzie się w 11. i 35. kolejce. Gospodarzem pierwszego meczu będzie Real Madryt, a to spotkanie rozegrane zostanie w ostatni weekend października. Rewanżowe starcie w stolicy Katalonii odbędzie się w weekend 10-11 maja. To może być nawet potencjalne gorące spotkanie o mistrzostwo, jeżeli oba zespoły będą szły łeb w łeb. Rewanżowe El Clasico rozegrane zostanie dokładnie na cztery kolejki przed końcem sezonu, więc duże prawdopodobieństwo, że mogą się właśnie wtedy rozstrzygać kwestie mistrzostwa Hiszpanii. Wypadło bardzo dobrze.

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA