Deulofeu nie gra od 17 miesięcy – co dalej?

20.06.2024

Gerard Deulofeu od grudnia 2022 roku spędził zaledwie 13 minut na boisku. Gdy wrócił do zdrowia po problemie z kolanem, w styczniu 2023 roku doznał ponownego urazu kolana w meczu z Sampdorią na wyjeździe i od tego czasu nie pojawił się ani razu na murawie. Co dalej z Hiszpanem i jego karierą? Zbliżamy się do dnia, w którym rozstrzygnie się przyszłość. Klub nie będzie czekał w nieskończoność, a nadal nie wiadomo kiedy Deulofeu wróci do gry.

Deulofeu nie gra od 17 miesięcy – co dalej?

Deulofeu ma umowę opiewającą na 1.5 miliona euro rocznie. Kontrakt Hiszpana jest ważny jeszcze przez dwa sezony, do czerwca 2026 roku. Klub nie wyklucza rozwiązania umowy z piłkarzem w przypadku braku pewnych gwarancji ze strony zawodnika. Deulofeu nie gra bowiem od 17 miesięcy – ostatni raz na boisku zameldował się 22 stycznia 2023 roku.

W meczu z Sampdorią, gdzie pokazał się po raz pierwszy od dwóch miesięcy na boisku – odnowiła mu się kontuzja kolana. Uraz okazał się dużo poważniejszy niż sądzono, gdyż piłkarz nie pojawił się już w 2023 roku na boisku. Do połowy czerwca 2024 roku, nie wrócił nawet do treningów indywidualnych na boisku. Póki co, zawodnik ćwiczy z maszyną ’anti-gravity’, która wiele lat temu używana była w amerykańskich siłach specjalnych. Odwzorowuje ona wręcz warunki panujące na Księżycu, przez co ciało po kontuzji biodra lub kolana może znacznie wcześniej wrócić do pełnej sprawności.

Od nowego sezonu, klub z Bluenergy Stadium poprowadzi doskonale znany z Ekstraklasy były trener Pogoni Szczecin oraz Legii Warszawa – Kosta Runjaic. Urodzony w Austrii, wychowany w Niemczech w rodzinie Chorwatów trener uosabia mieszankę różnych kultur i mentalności, co odzwierciedla profil Udinese. Nowym dyrektorem sportowym został z kolei kończący karierę z końcem czerwca znany z Serie A Gokhan Inler. Udinese utrzymało się w Serie A dopiero w ostatniej kolejce

Deulofeu przybył do Udine w 2020 roku na wypożyczenie, rok później klub z północnych Włoch wykupił go za 17 milionów euro. Do tej pory rozegrał w biało-czarnej koszulce 68 meczów, strzelił 18 goli i zanotował 12 asyst.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA