Sentymentalny powrót. Radamel Falcao wraca do klubu z dzieciństwa

21.06.2024

Mimo 38 lat na karku Radamel Falcao nie zamierza kończyć kariery piłkarskiej. Kolumbijczyk podpisał właśnie kontrakt z Millonarios FC, klubu w którego drużynach młodzieżowych grał jako dziecko lecz nigdy nie było mu dane zaistnieć w seniorskiej drużynie.

Falcao odrzucił lepsze oferty

Były gwiazdor FC Porto, Atletico Madryt czy AS Monaco do Kolumbii wróci po tym jak wygaśnie jego umowa z Rayo Vallecano. W hiszpańskim klubie Radamel Falcao występował od 2021 roku. W ostatnim czasie nie był już tak ważnym zawodnikiem, przez większość sezonu pełniąc rolę rezerwowego.

Doświadczenie Kolumbijczyka było jednak bardzo cenne dla zespołu, który trzykrotnie utrzymał się w La Liga. Napastnik w trakcie swojego pobytu strzelił dla Rayo Vallecano 12 bramek. Jak informuje Fabrizio Romano Radamel Falcao miał o wiele lepsze finansowo oferty niż ta z ligi kolumbijskiej. Mimo to zdecydował się przyjąć warunki Millonarios FC i spełnić swoje dziecięce marzenie.

Radamel Falcao wraca do domu

Millonarios FC to klub ze stolicy Kolumbii – Bogoty. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w kraju, w 2023 roku sięgnął po ostatnie mistrzostwo Kolumbii. Teraz przy pomocy doświadczonego napastnika klub będzie chciał powtórzyć ten sukces.

Radamel Falcao swoją seniorską karierę rozpoczynał w barwach argentyńskiego River Plate, do którego trafił jako piętnastolatek. Dobre występy w argentyńskiej ekstraklasie zaowocowały transferem do Europy. Razem z FC Porto przez dwa sezony wygrywał wszystkie możliwe tytuły w Portugalii oraz sięgnął po trofeum Ligi Europejskiej w sezonie 2010/2011 zostając przy okazji królem strzelców rozgrywek strzelając 18 goli.

Jego nazwisko było bardzo rozchwytywane. Najkonkretniejsze okazało się Atletico Madryt, które wyłożyło za Kolumbijczyka 40 milionów euro. W klubie z Madrytu Radamel Falcao powtórzył sukces w rozgrywkach Ligi Europejskiej ponownie zostając królem strzelców. Po dwóch latach w Madrycie przeniósł się do AS Monaco gdzie zaczął się zjazd jego formy. Zanim trafił do Rayo Vallecano grał jeszcze w barwach Manchesteru United, Chelsea i Galatasaray.

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA