Polska: Probierz z komfortem wyboru

21.06.2024

Polska reprezentacja ma przed sobą bardzo trudne wyzwanie – mecz o wszystko z wybieganą kadrą Austrii. 'Redbullowy’ sposób grania to coś, co sprawić kadrze Michała Probierza może bardzo wiele problemów. Tutaj jednak spieszymy z ważną informacją. Michał Probierz do dyspozycji na Austrię ma wszystkich zawodników!

⬇️ Kliknij poniższy baner, załóż konto w BETFAN z kodem promocyjnym FUTBOLNEWS i odbierz 300 zł, jeśli Probierz będzie miał na meczu z Austrią garnitur 💰

Promocja Betfan na Probierza w meczu Polska vs Austria

Probierz z komfortem wyboru

Michał Probierz w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem oraz Łukaszem Wiśniowskim z ’Meczyków’ zdradził, że cała kadra, która pojechała na turniej jest gotowa do gry w meczu z Austrią. Kluczowy mecz dla turnieju polskiej reprezentacji już w piątek o 18 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

 

Sugeruje to więc, że możemy spodziewać się Roberta Lewandowskiego w podstawowym składzie na mecz z Austrią. Jak będzie naprawdę? Zobaczymy na godzinę przed meczem. Jak doskonale wiemy, Michał Probierz zawsze lubi na koniec czymś zaskoczyć co do personaliów, tak jak było z Tarasem Romanczukiem kosztem Bartosza Slisza w podstawowym składzie na mecz z Holandią w pierwszej kolejce.

W meczu z Holendrami, poza Robertem Lewandowskim nie zagrał także Paweł Dawidowicz, który miał problemy mięśniowe. Wielu polskich kibiców zaniepokoił także brak Piotra Zielińskiego na treningu 48h przed meczem w Berlinie.

Na stadionie w Berlinie zasiądzie na trybunach ponad 60 tysięcy widzów. Ostatni raz, Polacy wygrali mecz na neutralnym terenie, w którym mieli do czynienia z tak liczną widownią na swoim meczu – było to w Indiach podczas turnieju Nehru Cup, gdzie w 1984 roku podczas spotkania z Chinami (1:0, gol Andrzeja Buncola) zasiadło na trybunach około 85 tysięcy widzów. Od tamtej pory, niestety dla nas – pięć remisów i dziewięć porażek.

Polska po pierwszej kolejce wraz z Austrią mają po zero punktów – solidarnie, jedną bramką rywale z drugiej kolejki przegrali odpowiednio z Holandią i Francją. W związku z rozstrzygnięciami drugiej kolejki w innych grupach, do awansu z trzeciego miejsca w polskiej 'grupie śmierci’ wystarczyć mogą trzy punkty i zerowy bilans bramkowy.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA