Bayern Monachium sprowadzi gwiazdę Premier League

22.06.2024

Bayern Monachium wzmacnia się przed rozpoczęciem nowego sezonu. Jak informuje Florian Plettenberg, ,,Bawarczycy” wygrali rywalizację o gwiazdę Premier League – Michaela Olise. Niemiecki klub zapłaci Crystal Palace około 60 milionów euro.

Bayern Monachium rozpoczyna transferową ofensywę

Wraz ze startem rozgrywek ,,Bawarczyków” poprowadzi Vincent Kompany. Belg ostatnie dwa sezony spędził trenując Burnley. Pomógł wprowadzić klub do Premier League, jednak ich przygoda w angielskiej elicie trwała krótko, bo zaledwie rok. Kompany dysponował najmłodszym składem w lidze i preferował efektowny styl gry dla oka. Burnley podchodził bardzo odważnie do swoich pojedynków nie uginając się nawet zespołom z „Big Six”. Nie wystarczyło to jednak w kontekście walki o utrzymanie się ostatecznie zajęli 19. miejsce w tabeli. Belg wciąż jednak cieszy się sporym zaufaniem. Postrzegany jest również jako trener ze sporym potencjałem z czego zdaje sobie sprawę Bayern kontraktując 38-latka.

,,Bawarczycy” rozpoczynają wzmacnianie drużyny przed startem nowego sezonu. Jak informuje Florian Plettenberg, klub doszedł do porozumienia ze wschodzącą gwiazdą Premier League – Michaelem Olise. Kompany przez ostatni rok spędzony w Burnely miał idealną okazję do obserwowania zawodnika. Według informacji Bayern wraz ze wszystkimi dodatkami zapłaci Crystal Palace 60 milinów euro. Olise podpisze kontrakt obowiązujący do 2029 roku.

Bayern Monachium wygrał wyścig o Olise

Michael Olise był bardzo gorącym nazwiskiem na rynku transferowym. Razem z Eberechim Eze stanowili o sile Crystal Palace. Miniony sezon był najlepszy w dotychczasowej karierze 22-latka. Wystąpił w zaledwie w 19 meczach, w których strzelił dziesięć goli i zanotował sześć asyst. Na tak znikomą liczbę występów miały wpływ kontuzje jakie trapiły skrzydłowego. Już poprzedniego lata łączony był z Chelsea. Ostatecznie zdecydował się podpisać nowy kontrakt i pozostał w swojej drużynie.

W ostatnim czasie media informowały o zainteresowaniu ze strony Manchesteru United, Newcastle United i ponownie do Chelsea. Wydawało się, że w wyścigu o Francuza prowadzi ,,The Blues”. David Ornstein ujawnił jednak, że londyńczycy doszli do porozumienia z ,,Orłami” w sprawie Olise, ten jednak przedstawił zbyt wysokie wymagania finansowe, przez co Chelsea zdecydowała się odpuścić jego transfer. Pomimo dobrego sezonu w wykonaniu piłkarza, nie otrzymał on powołania od Didiera Deschampsa na EURO 2024.

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA