Nowe wiadomości w sprawie stanu zdrowia Barnabasa Vargi

24.06.2024

Niedzielnym wieczorem reprezentacja Węgier pokonała Szkotów 1:0. Media zdominował jednak temat kontuzji odniesionej przez zawodnika Madziarów – Barnabasa Vargi. Jak się okazuje, jego stan zdrowia zmierza w dobrym kierunku.

Barnabas Varga ze straszną kontuzją

Do całego zdarzenia doszło dokładnie w 68. minucie spotkania. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne skierował kapitan reprezentacji Węgier – Dominik Szoboszloi, a w polu karnym był – jak to często bywa przy tego typu sytuacjach – dość duży tłok. W powietrze powędrował zarówno Vargas, jak i bramkarz Szkotów – Angus Gunn. Wówczas doszło do zderzenia między zawodnikami. Golkiper krótką chwilę cierpiał na murawie MHPArena, jednak po szybkiej interwencji lekarzy podniósł się na nogi bez większych kłopotów.

Dużo gorzej było ze stanem Vargi. Węgier od razu po upadku leżał właściwie w bezruchu, stracił przytomność. Tym razem zawiedli turniejowi medycy, którzy spacerowym tempem zmierzali w stronę Vargi. Sytuację ratować próbował kapitan Szoboszloi, który wręcz wyrwał lekarzom nosze i podbiegł do kolegi. Na murawie od razu pojawili się wówczas stewardzi, którzy kocami odgradzali medyków i Vargasa od „reszty świata” w taki sposób, aby żadna kamera nie była w stanie zarejestrować akcji medycznej. Po chwili węgierski zawodnik opuścił murawę na noszach.

Dobre wiadomości

Pierwsze doniesienia przestrzeni medialnej przekazał węgierski dziennik „Nemzeti Sport”, który oznajmił, że Varga odzyskał przytomność, komunikuje się z otoczeniem i obecnie przebywa w szpitalu. Taki news uspokoił wszystkich kibiców – zarówno tych, którzy cała sytuację oglądali na żywo, jak i śledzących spotkanie Węgry – Szkocja przed telewizorami.

W nocy z niedzieli na poniedziałek oświadczenie wydała węgierska federacja, w którym widniał zapis o złamaniu kości twarzy.

-Podczas zderzenia podczas meczu złamano kilka kości twarzy Barnabása Vargi, a on również doznał wstrząśnienia mózgu. Napastnik najprawdopodobniej przejdzie operację. Noc spędza w szpitalu w Stuttgarcie. Cały zespół mu kibicuje!

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA