Raków sprowadza Greka

24.06.2024

Kilka dni temu informowaliśmy, że Raków Częstochowa przygotowuje prawdziwą rewolucję kadrową. Zespół z pod Jasnej Góry opuścić mają Łukasz Zwoliński, Sonny Kittel i Adnan Kovacević. Jak donosi grecki „Sport24” w Częstochowie niedługo pojawi się grecki pomocnik Vasilios Sourlis.

Kogo sprowadza Raków?

Vasilios Sourlis to 21-letni środkowy pomocnik występujący w ostatnim sezonie w barwach Asteras Tripoli. W ostatnim sezonie rozegrał 19 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zawodnik jest bardzo ważnym elementem młodzieżowej reprezentacji Grecji. W drużynie U-21 wszechstronny pomocnik gra niemal od deski do deski.

Jak informuje grecki portal Asteras Tripoli osiągnął ostateczne porozumienie z Rakowem w sprawie sprzedaży Vassiliosa Sourlisa. Według tego samego źródła Grek ma zjawić się w Częstochowie we wtorek i wówczas przejść testy medyczne przed transferem. Wychowanek Olympiakosu Pireus ma w drużynie „Medalików” zastąpić Giannisa Papanikolaou. Reprezentant Grecji za ponad 2 miliony euro przeniesie się do tureckiego Caykur Rizesporu.

Raków Częstochowa będzie drugim zagranicznym klubem w karierze młodego Greka. W sezonie 2022/2023 udał się na półroczne wypożyczenie do występującej w Eredivisie Fortuny Sittard. Holandii podbić mu się nie udało, bo zaliczył tylko trzy występy.

Dołączy do zespołu w Arłamowie

Raków Częstochowa w poniedziałek udał się na obóz przedsezonowy do Arłamowa. Marek Papszun po roku przerwy powrócił do miejsca, w którym odnosił spektakularne sukcesy. W kadrze „Medalików” znalazło się miejsce dla 26 zawodników, w tym aż pięciu bramkarzy oraz kilku zawodników z akademii.

Na zgrupowaniu oprócz wspomnianych Sonnego Kitteal, Adnana Kovacevicia i Łukasza Zwolińskiego zabraknie również Deiana Sorescu oraz Bogdana Racovitan, którzy przebywają na EURO 2024 w Niemczech z rumuńską drużyną. Nie będzie również Johna Yeboaha, który przebywa wraz z reprezentacją Ekwadoru na Copa America.

Z powodów zdrowotnych trenować z drużyną nie mogą również Ivi Lopez, Srdjan Plavsić, Zoran Arsenić i Szymon Czyż. Młody Grek po finalizacji transferu dołączy do grupy znajdującej się w Arłamowie.

fot. screen YouTube/Raków Częstochowa

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA