Reprezentant Polski kontuzjowany! Nie zagra z Francją?

24.06.2024

Reprezentacja Polski jako pierwsza straciła szanse na awans do fazy pucharowej EURO 2024. Mecz z Francją będzie jedynie meczem o honor. Przeciwko „Trójkolorowym” najprawdopodobniej nie wystąpi Taras Romanczuk, który doznał urazu na poniedziałkowym treningu.

Reprezentacja Polski bez Romanczuka

Na początku poniedziałkowego treningu Taras Romanczuk zgłosił uraz po czym opuścił murawę wraz z doktorem Jackiem Jaroszewskim i udał się do szatni. Nie wiadomo jeszcze co dolega pomocnikowi Jagielloni Białystok, ale najprawdopodobniej zabraknie go w trzecim spotkaniu fazy grupowej.

 

Taras Romanczuk wrócił do kadry reprezentacji Polski po sześciu latach przerwy. W 2018 roku otrzymał szansę debiutu przeciwko reprezentacji Korei Południowej za kadencji selekcjonera Adama Nawałki. Nie znalazł się jednak w gronie powołanych na nieudane mistrzostwa świata w Rosji. Michał Probierz zdecydował się powołać zawodnika o ukraińskich korzeniach do reprezentacji po dobrym sezonie w Jagielloni Białystok.

32-letni zawodnik wybiegł w wyjściowej jedenastce drużyny Michała Probierza w inaugurującym mistrzostwa Europy spotkaniu z Holandią i po niespełna godzinie gry został zmieniony. W meczu z Austrią Taras Romanczuk nie podniósł się z ławki rezerwowych a jego miejsce zajął Bartosz Slisz.

Mistrz Polski z sezonu 2023/2024 problemy zdrowotne miał od dłuższego czasu. Tuż przed turniejem zagrał od pierwszej minuty w meczu towarzyskim z Ukrainą, w którym trafił nawet do siatki. Po godzinie gry musiał opuścić murawę z powodu urazu stawu skokowego. Informacja o kontuzji Romanczuka z pewnością nie jest również na rękę Jagielloni, która przygotowuje się do rozpoczęcia nowego sezonu.

Reprezentacja Polski mecz z Francją zagra we wtorek o 18:00 na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Francuzi będą zmotywowani by wygrać to spotkanie. Obecnie zajmują oni drugą pozycję w tabeli grupy D za Holendrami. Zwycięzca grupy D w 1/8 finału zmierzy się z drugą drużyną Grupy F (obecnie miejsce to zajmuje Turcja). Reprezentacja, która zajmie drugie miejsce zmierzy się ze swoim odpowiednikiem z grupy E, w której grają Belgia, Ukraina, Rumunia i Słowacja. Wszystkie te zespoły po dwóch kolejkach mają na swoim koncie trzy punkty.

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA