Candreva zostanie w Serie A?

25.06.2024

Antonio Candreva ma za sobą mierny sezon, ale to samo tyczy się Salernitany – choć to raczej niedopowiedzenie. Trzy kluby są chętne na jego usługi w nowym sezonie, mimo dość podeszłego wieku. Candreva w lutym skończył 37 lat, lecz cały czas budzi duże zainteresowanie, bo zanotował dobry sezon w czerwonej latarni ligi. 

Candreva zostanie w Serie A?

Klub ze Stadio Arechi zajął ostatnie, 20. miejsce w tabeli Serie A i zdobył jedynie 17 punktów. Możliwe, że była najgorszym obok Sheffield United zespołem w ligach z TOP 5. Nie pomógł nawet włoski magik, który co sezon urzeka kibiców pięknymi uderzeniami z daleka. Antonio Candreva to mimo wieku wciąż duża klasa, nadal jest przedmiotem zainteresowania trzech klubów Serie A. Tę informację podała „La Gazzetta dello Sport”. Dwa z nich to świeżo upieczeni beniaminkowie – Como oraz Parma. Kluby te zarządzane są przez zagraniczny kapitał – odpowiednio: indonezyjski i amerykański.

37-letni pomocnik do tej pory w Serie A rozegrał 502 spotkania i zdobył 85 bramek. Znajduje się on jedynie 11 trafień od miejsca w TOP 100 najlepszych strzelców w historii ligi włoskiej. Candreva w sezonie 2023/24 zanotował sześć trafień, co oznaczało, że zakończył kampanię jako najlepszy strzelec drużyny z okolic Neapolu. Znany „producent” bramek z dystansu (TUTAJ nitka) trafił do Salerno w lecie 2022 roku po nieporozumieniach z Marco Giampaolo. Przez dwa sezony w 69 ligowych spotkaniach strzelił 13 goli.

Salernitana = degrengolada

Salernitana w ostatnim sezonie wygrała zaledwie dwa spotkania ligowe, a przegrała 25. Na pierwszą wygraną drużyna Mateusza Łęgowskiego czekała do 13. kolejki i meczu z Lazio. Od 31 grudnia 2023 roku, klub nie wygrał ligowego meczu. Jego bilans w 2024 roku to pięć remisów i 15 porażek. Klub prowadziło aż czterech trenerów. Sezon rozpoczął Paulo Sousa, po nim schedę przejął Filippo Inzaghi. Na wiosnę kadrę na krótko przejął Fabio Liverani, a sezon dokończył Stefano Colantuono. Candreva w swojej karierze w Serie A, poza Salerno, grał także w Sampdorii, Interze, Lazio, Cesenie, Parmie, Udinese, Juventusie i Livorno.

Candreva jest jednak zbyt dobry, żeby grać na drugim poziomie rozgrywkowym. W swojej karierze reprezentował już w najwyższej lidze:

 • Udinese
 • Livorno
 • Juventus
 • Parmę
 • Cesenę
 • Lazio
 • Inter
 • Sampdorię
 • Salernitanę

Jeżeli więc wybierze kolejny klub, to zaliczy ich aż 10 w karierze na poziomie Serie A. Najbardziej kojarzony jest z występów w Lazio, gdzie spędził pięć sezonów, co jak na niego jest bardzo długim okresem. Wystąpił tam w 192 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym m.in. notując świetny sezon 2014/15, w którym zabrakło mu zaledwie jednej asysty do ligowego double-double.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA