Wojciech Szczęsny znów w jednym zespole z Ronaldo?

09.06.2024

Wydawało się, że Wojciech Szczęsny mimo upływu lat wciąż ma pewne miejsce w bramce Juventusu. W klubie zaszły jednak pewne zmiany, z nowym trenerem – Thiago Mottą – na czele. Ten miał zażądać sprzedaży Polaka i zastąpieniem go Michele di Gregorio z Monzy. Jak informuje Fabrizio Romano, z Polakiem miało już się skontaktować Al-Nassr, w którym z powodzeniem występuje Cristiano Ronaldo. 

Szczęsny znów razem z Ronaldo?

Wojciech Szczęsny mimo 34 lat na karku wciąż jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Wielokrotnie, nie tylko w reprezentacji Polski, ale też w Juventusie ratował swoją drużynę przed stratą bramki. Wydawało się, że Polak w Turynie dorobi się statusu legendarnego Gianluigiego Buffona. Gdy ten zresztą odchodził z Juventusu namaścił Szczęsnego na swojego następcę. Klub dał mu bez wahania koszulkę z numerem ”jeden”.

Wydaje się, że jednak kadencja polskiego golkipera w Juventusie dobiega do końca. Jak informuje Fabrizio Romano, Wojciech Szczęsny rozpoczął rozmowy z arabskim Al-Nassr. W tym klubie gra kilku znanych z Europy piłkarzy, z samym Cristiano Ronaldo na czele. Mówi się, że 34-latkiem od dawna się interesowały kluby z Arabii Saudyjskiej. Szczęsny jednak nie był skłonny do przeprowadzki w te rejony i odrzucał oferty. Teraz chyba może nie mieć wyjścia.

Tomasz Włodarczyk z „Meczyki.pl” również zabrał głos w tej sprawie. Twierdzi, że rozmowy między obiema stronami trwają od kilku tygodni i są na zaawansowanym etapie. Wojciech Szczęsny miał dostać od Al-Nassr ofertę dwuletniego kontraktu. Zarobki miałyby sięgać blisko 20 milionów euro za sezon.

Thiago Motta nie chce Szczęsnego

Co prawda wciąż nie było oficjalnego potwierdzenia, ale lada moment Thiago Motta powinien zostać ogłoszony nowym trenerem Juventusu. Po wielkim sukcesie, jakim było zajęcie piątego miejsca w Serie A z Bolonią, władze Juventusu liczą, że Motta przywróci klub z Piemontu na szczyt włoskiej piłki.

Thiago Motta jeszcze nie rozpoczął pracy w Juventusie, ale już pracuje nad składem „Starej Damy” na nowy sezon. W pierwszej kolejności chce zmienić obsadę bramki. Motta miał zakomunikować władzom klubu, że nie widzi miejsca między słupkami dla Wojciecha Szczęsnego.

Kandydatem na jego następcę ma być Michele di Gregorio z Monzy. W odwodzie pozostaje jeszcze Mattia Perrin, który od kilku lat pełnił funkcję zmiennika Szczęsnego. Jego rola w klubie raczej nie zmieni, niezależnie od tego, czy Szczęsny zostanie w Juventusie, czy jednak pałeczkę po nim przejmie di Gregorio.

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA