Beniaminek Serie A sprowadza reprezentanta Włoch

19.06.2024

Reprezentant Włoch Andrea Belotti opuści AS Romę. Jego nowym pracodawcą będzie beniaminek Serie A drużyna Como 1907. Dziennikarz Gianluca Di Marzio informuje, że AS Roma osiągnęła porozumienie z zespołem beniaminka, teraz tylko piłkarz musi dać „zielone światło”.

Rośnie nowa potęga w Serie A?

Como wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech po 22 latach. Ostatni raz zespół ten grał w Serie A w sezonie 2002/2003. Finalnie sezon skończył się spadkiem, a następnie klub doświadczył dwóch kolejnych degradacji, a także bankructwa. Klub łącznie na najwyższym szczeblu rozegrał 13 sezonów i zanotował pięć spadków. O Como w ostatnim czasie zaczęło być głośniej, gdy dołączył do drużyny Cesc Fabregas. Hiszpan, który wygrał w piłce bardzo dużo ważnych trofeów, zdecydował się na koniec kariery przybyć do uroczego i pięknego miejsca, gdzie widzi długofalowo potencjał na coś większego. Sam chciał też przy okazji zacząć się uczyć trenerskiego fachu.

Drużyna dość niespodziewanie wywalczyła awans do Serie A, zajmując drugie miejsce w tabeli Serie B. Po awansie klub, za którym stoją ogromne pieniądze z Indonezji rozpoczyna poszukiwanie wzmocnień. Dotychczas Como wykupiło Gabriela Stefezzę, Ben Lhassine Kone i Matthiasa Braunödera, którzy grali już w klubie na wypożyczeniu oraz Petera Kovacika, utalentowanego prawego wahadłowego ze słowackiej Podbrezovej.

Andrea Belotti będzie gwiazdą

Włoski napastnik przez lata był gwiazdą Torino, dla którego rozegrał 251 spotkań, w których strzelił 113 goli i zanotował 28 asyst. W 2022 roku przeniósł się do AS Romy, gdzie nie spełnił oczekiwań. W 68 spotkaniach dla „Giallorossich” zdobył zaledwie 10 bramek. Szczególnie słaby był dla niego sezon 2022/2023 gdzie nie strzelił ani jednej bramki w Serie A. Dużo częściej był krytykowany za nieporadność.

Słaba postawa napastnika spowodowała, że AS Roma bez żalu oddała go zimą na wypożyczenie do Fiorentiny. 44-krotny reprezentant Włoch Florencji również nie podbił i teraz za 4,5 miliona euro przeniesie się do zespołu beniaminka, gdzie będzie jedną z największych gwiazd drużyny. W nowym klubie Andrea Belotti spotka wiele znajomych twarzy. W drużynie znajdują się już doskonale znani mu z Torino: Daniele Baselli oraz Simone Verdi. O miejsce w ataku najprawdopodobniej będzie rywalizował z Patrickiem Cutrone, który był najlepszym strzelcem zespołu na drugim szczeblu rozgrywkowym.

fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA