Roma wzmocni się dwoma Hiszpanami?

22.06.2024

Roma po raz kolejny nie awansowała do Ligi Mistrzów, więc przyszła pora aby budować na modłę Daniele De Rossiego. Niedawno nowym dyrektorem sportowym klubu został Florent Ghisolfi, były dyrektor sportowy OGC Nicei – zastąpił on Tiago Pinto, który na początku lutego zakończył pracę, która jak sam przyznał, doprowadziła go do potrzeby krótkiego odpoczynku. Roma wydaje się szukać rynkowych okazji, gdyż mówi się o dwóch możliwych ruchach.

Roma wzmocni się dwoma Hiszpanami?

Roma mimo kolejnego sezonu bez Ligi Mistrzów nie przestaje inwestować w głębię składu. Tym razem mowa o Sergio Gomezie oraz Rodrigo Riquelme. Boczny obrońca Manchesteru City rozegrał na Etihad raptem 1400 minut w ciągu ostatnich dwóch sezonów, kosztował klub latem 2022 roku kwotę 15 milionów euro i ma dwa lata ważnej umowy.

Ciężko aktualnie stwierdzić jakiej kwoty można oczekiwać po 'The Citizens’. Na lewej obronie tworzy się wakat z tytułu końca umowy Leonardo Spinazzoli – jego chce Napoli Antonio Conte, gdyż będzie od 1 lipca wolnym agentem, nie przedłuża z Romą.

Rodrigo Riquelme z kolei to cel na wzmocnienie lewego skrzydła. Mówi się, że kwota 25 milionów euro plus bonusy może domknąć targu, choć Matteo Moretto uważa, że Atletico chciałoby minimum 30 milionów – rozmowy między klubami trwają.

Nie można wykluczyć też pozyskania Khephrena Thurama. Nicea miałaby według mediów mieć zamiar zakontraktować Houssema Aouara, a sam Algierczyk – miał chęć gry dla nicejczyków. Po Thurama jednak ustawia się kolejka, gdyż cena za niego spadła po nieudanym sezonie w jego wykonaniu. Póki co – Roma w tym wyścigu jeszcze nie poczyniła stanowczego/formalnego kroku.

Roma znajduje się aktualnie w momencie drobnej przebudowy. Nadal potrzeba pieniędzy, które trzeba wykazać w papierach do końca czerwca z racji Finansowego Fair Play, do tego Dan Friedkin jest w trakcie zakupu (swojego trzeciego klubu) angielskiego Evertonu (94 procent udziałów i spłacenie 400 milionów euro zadłużenia – pisaliśmy o tym TUTAJ). Nie tak dawno Daniele De Rossiemu, będącemu w klubie od lutego, został obiecany nowy kontrakt, a także zmienił się dyrektor sportowy z Tiago Pinto na Florenta Ghisolfiego.

Według doniesień mediów, Tammy Abraham (jeden z niewielu piłkarzy, na których Roma może aktualnie zarobić z racji FFP) nie jest mocno pożądany przez Daniele De Rossiego w kontekście składu zespołu na nowy sezon. Plotki głoszą też o możliwej sprzedaży Edoardo Bove, którego usługami zainteresowany jest Everton oraz Bournemouth (obecne miejsce pracy Pinto)

Roma w minionym sezonie zajęła 6. miejsce w lidze włoskiej i dotarła do półfinału Ligi Europy, w którym poległa w dwumeczu z rewelacją sezonu 2023/24, Bayerem Leverkusen.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA