Legia szuka wzmocnień

Jak ustalił serwis „Goal.pl„, Legia Warszawa myśli poważnie o pozyskaniu Bruno Duarte. Klub z ulicy Łazienkowskiej utrzymuje kontakt z piłkarzem, który wstępnie wyraził chęć gry w Polsce. Swego czasu był też w kręgu zainteresowań innego klubu z rodzimej Ekstraklasy – Rakowa Częstochowa. To nie jedyni zawodnicy, o których mówi się w kontekście Legii.

Jeden gracz na pewno trafi do Legii

Gdy zimą z Legią pożegnali się dwaj kluczowi piłkarze, czyli Bartosz Slisz i Ernest Muçi, dyrektor sportowy „Wojskowych” Jacek Zieliński zapewniał, że stołeczny klub poszuka ich następców. Nie doszło jednak do nagłych ruchów. Nie podejmowano pochopnych decyzji. Zdecydowano się poczekać do lata. Jeden transfer jest już pewny. Claude Goncalves przeniesie się do Polski po wygaśnięciu kontraktu z Łudogorcem Razgrad. W letnim oknie transferowym Legia może zrealizować kilka transakcji. Poniżej widzimy, jak z powodzeniem Goncalves grał w lidze portugalskiej.

Na celowniku kilka opcji

Wcześniej mówiło się o pozyskaniu Killiana Corredora z drugoligowego Rodez AF. 23-latek w Ligue 2 w tym sezonie może pochwalić się pokaźnym dorobkiem: 18 goli i osiem asyst. Nie wiadomo jednak, czy transfer dojdzie do skutku ze względu na kwestie finansowe. Niestety dla Legii kontrakt tego napastnika wygasa dopiero pod koniec czerwca 2026 roku. Corredor to wychowanek Toulouse FC, który do Rodez AF przeszedł w 2021 roku. Do tej pory w 99 meczach trafiał do siatki 27-krotnie.

Teraz najgłośniej jest o możliwych przenosinach do Warszawy Bruno Duarte. Co istotne, kontrakt 28-latka wygasa 30 czerwca 2025 roku. To stawia Legię w dobrej pozycji negocjacyjnej, wszak Farense, w którym gra obecnie ten zawodnik, z całą pewnością będzie chciało na nim trochę zarobić. Duarte ma w CV także grę dla takich drużyn jak São Paulo, Palmeiras, Portuguesa, PFC Lwów oraz Vitória SC i Damac FC. W obecnym sezonie ligowym Brazylijczyk z włoskim paszportem rozegrał 31 meczów. Strzelił w nich 13 goli i zanotował także trzy asysty.

Nowy szkoleniowiec zespołu Gonçalo Feio będzie potrzebował nowego napastnika. Jak informuje Szymon Janczyk z „weszlo.com” Legia Warszawa, a właściwie jej dyrektor sportowy Jacek Zieliński jest fanem talentu Erika Exposito, napastnika Śląska Wrocław. Kontrakt Hiszpana wygasa wraz z końcem sezonu.

fot. PressFocus

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenkahhera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA