Ilkay Gündogan zagra w Turcji?

Według tureckiego dziennikarza z dużą renomą Yagıza Sabuncuoglu – Galatasaray jest zainteresowane transferem Ilkaya Gündogana. Klub ze Stambułu miał już skontaktować się z otoczeniem piłkarza Barcelony.

Gündogan dołączy do Mertensa?

Zespół Galatasaray, który w wyścigu o mistrzostwo Turcji zwiększył przewagę nad Fenerbahçe do sześciu punktów, myśli już o transferach na następny sezon. Dużo mówi się o nowym kontrakcie z doświadczonym piłkarzem Driesem Mertensem, który swoimi występami w tym sezonie dał przykład młodym zawodnikom. A teraz pojawiają się sensacyjne doniesienia, że na liście transferowej tego klubu znalazł się także Ilkay Gündogan, który ma być niezadowolony z pobytu w Barcelonie.

Kolejna kwestia to pochodzenie Ilkaya Gündogana. Kapitan reprezentacji Niemiec ma, jak wiadomo, tureckie korzenie. Być może z tego powodu będzie chciał wrócić do kraju, z którego pochodzi, by w ostatnich latach kariery tam pograć w piłkę. Fernando Muslera, Felipe Melo, Blerim Dzemaili, Hamit Altintop, Wesley Sneijder, Didier Drogba – to tylko kilka nazwisk powszechnie znanych piłkarzy, którzy do tej pory grali w ekipie „Galaty”. Obecnie w zespole oprócz wspomnianego już Driesa Mertensa występują chociażby Davinson Sanchez, Tanguy Ndombele, Hakim Ziyech czy Wilfred Zaha znani z występów w Premier League czy Mauro Icardi. Kto wie, może Gündogan pójdzie w ich ślady.

Zła mentalność w drużynie

Jest to o tyle ciekawe, że do niedawna wiele mówiło się o tym, jak dużą radość sprawiło niemieckiemu piłkarzowi i jego żonie to, że zmienili otoczenie. W Manchesterze City Gündogan grał w drużynie niemal kompletnej, natomiast Barcelona to wciąż plac budowy. Latem 2023 roku Gündogan przeniósł się z Premier League do La Liga. W tym sezonie jest jednym z niewielu graczy Barcelony, do których kibice „Dumy Katalonii” nie mają w zasadzie żadnych pretensji. W Katalonii panuje chaos. To prawda, że Gündogan niejednokrotnie skarżył się na niewłaściwą mentalność w zespole Barcy. Był mocno poirytowany po El Clasico. Zapewniał, że nie przyszedł do Barcelony, by przegrywać.

Z kolei po odpadnięciu z Ligi Mistrzów nie zamierzał bagatelizować winy Ronalda Araujo, który dość szybko zobaczył czerwoną kartkę. Później Urugwajczyk był oburzony wypowiedziami doświadczonego kolegi z drużyny. Żądał przeprosin. To na pewno nie pomaga w podtrzymywaniu morale.

fot. PressFocus

  1. Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:
    1. CZECHY 2004
    2. HISZPANIA 2012
    3. HOLANDIA 2000
    4. DANIA 2020
    5. DANIA 1992
    6. GRECJA 2004
    7. FRANCJA 1984
    8. ŁOTWA 2004
    9. CZECHY 1996
    10. TURCJA 2008
    11. HOLANDIA 1988
    12. WALIA 2016


    A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

    1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenkahhera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
    2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
    3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
    4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


    Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

    1. NIEMCY
    2. SZKOCJA
    3. WĘGRY
    4. SZWAJCARIA
    5. HISZPANIA
    6. WŁOCHY
    7. CHORWACJA
    8. ALBANIA
    9. DANIA