Gorące trenerskie nazwisko bez pracy. Trafi do europejskiego giganta?

14.05.2024

Gorące trenerskie nazwisko bez pracy to widok w ostatnich miesiącach dość częsty. Od wielu lat tyczy się to choćby Zinedine’a Zidane’a. Prawdopodobnie znów czeka to Marcelo Gallardo. Przez wiele miesięcy w 2023 roku był bez pracy. Łączono go z wieloma drużynami czołówki Ligue 1 – był on bowiem piłkarzem choćby w AS Monaco i jest on znany w tych kręgach. Teraz znów wyląduje na bezrobociu. Al-Ittihad planuje rozstać się z Argentyńczykiem.

Gorące trenerskie nazwisko bez pracy

Marcelo Gallardo po kilku miesiącach kończy swoją przygodę w Arabii Saudyjskiej. Nie jest to jednak sytuacja, gdzie ma coś lepszego na oku. Jego relacja z „górą” w saudyjskim klubie jest nie do odratowania.

Jak informuje argentyńskie „TyC Sports”, o spotkanie prosi go AC Milan, ale Gallardo musi rozwikłać problem w kwestii tego kiedy będzie on bez pracy, bo nadal nie jest to przesądzone. Argentyńczyk ma stracić pracę od razu lub po zakończeniu sezonu. Według informatorów powody są dwa: niewystarczające wyniki jego zespołu, jak i brak zrozumienia w zespole, bowiem podopieczni nie robią tego, czego oczekiwał od nich trener. Nie tak dawno na brak jakości w składzie skarżył się Karim Benzema.

Marcelo Gallardo to 48-letni szkoleniowiec najbardziej znany z ponad 400 meczów na ławce trenerskiej River Plate. Wyprowadził ten klub z drugiej ligi argentyńskiej, doprowadził do trzech kontynentalnych tytułów w Ameryce Południowej. Nie poradził on sobie na Półwyspie Arabskim, gdzie jego drużyna na trzy kolejki przed końcem nie jest nawet pewna udziału w azjatyckich pucharach kontynentalnych. W ostatnich sześciu meczach jego podopieczni przegrali cztery razy, na koniec jego kadencji przegrywając z Al-Ettifaq Stevena Gerrarda. Gallardo prowadził saudyjski klub w 30 spotkaniach od listopada 2023 roku.

Nie odmienił drużyny

Zespół Al-Ittihad jest obecnie na 5. miejscu w tabeli i przegrał trzy mecze z rzędu w lidze, a licząc jeszcze spotkanie pucharu krajowego, to nawet cztery. Gallardo za specjalnie oblicza tej bardzo rozczarowującej ekipy nie odmienił. Więcej meczów nie wygrał (16) niż wygrał (14). Przejął klub w 14. kolejce. Przegrał m.in. 2:5 z Al-Nassr w lidze, odpadł w Champions League z Al-Hilal (aż 1:5 w dwumeczu), a niedawno uległ także Al-Hilal w finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej (1:4). Malcom, Ruben Neves, Sergej Milinković-Savić i koledzy regularnie ośmieszają zespół Karima Benzemy i leją go niemiłosiernie.

Fot. PressFocus

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:
 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016

A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenkahhera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie

Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA