Aleksandar Vuković przedłużył kontrakt z Piastem Gliwice

14.05.2024

Piast Gliwice na przestrzeni całego sezonu nie prezentował się najlepiej. Zespół w całej kampanii kojarzył się głównie… w kontekście remisów. Ostatnie spotkania w ich wykonaniu wyglądają jednak zupełnie inaczej. Zespół jest w kapitalnej formie i na finiszu rozgrywek jest niepokonany od pięciu spotkań. Władze Piasta postanowiły przedłużyć zatem kontrakt z trenerem Aleksandarem Vukoviciem.

Dobra forma i zmiany w Piaście Gliwice

Piast Gliwice na przestrzeni obecnego sezonu nie grał najlepiej. Przez znaczną jego część znajdywał się w okolicach strefy spadkowej i musiał walczyć o utrzymanie w lidze. Ostatnie występy drużyny grającej przy Okrzei wyglądają zupełnie inaczej. Piast na finiszu trafił z formą i oddalił się od strefy spadkowej, zapewniając sobie bufor bezpieczeństwa. Nie przegrał od pięciu meczów, w tym czasie wygrywając cztery razy. Aktualnie zajmuje dziewiątą pozycję i jeżeli utrzyma formę, ma szanse przegonić Zagłębie Lubin, kończąc tym samym rozgrywki w pierwszej połowie tabeli.

W ostatnich pięciu sezonach Piast przyzwyczaił swoich kibiców, że kończy rozgrywki w czołówce. Nigdy w tym czasie nie spadł poniżej szóstej pozycji, a rozgrywki 2018/19 okazały się najlepsze, ponieważ zdobył sensacyjne mistrzostwo Polski. Nie tylko na boisku, ale również w wewnętrznych strukturach klubu wiele się dzieje. W kwietniu ze stanowiska prezesa klubu zrezygnował Grzegorz Bednarski, co miało zwiastować początek większych zmian w Piaście.

Swoje umowy z „Piastunkami” do czerwca 2025 roku przedłużyli Jorge Felix oraz Grzegorz Tomasiewicz. Jako wolny zawodnik kontrakt z klubem podpisał również Valerian Gwilia, który ma za sobą już przeszłość w Ekstraklasie w Legii Warszawa oraz Rakowie Częstochowa.

Aleksandar Vuković przedłużył kontrakt z Piastem Gliwice

Teraz po uporządkowaniu umów z zawodnikami oraz po przyzwoitych występach na koniec sezonu, Piast Gliwice zdecydował związać się na dłużej ze swoim trenerem – Aleksandarem Vukoviciem. Serbski szkoleniowiec, podobnie jak wyżej wymienieni zawodnicy, związał się z klubem umową do czerwca 2025 roku.

Vuković zasiadł na ławce trenerskiej Piasta pod koniec października 2022 roku. Od tego czasu poprowadził drużynę w 58 meczach. Pod jego wodzą gliwiczanie zanotowali 25 zwycięstw, 20 remisów oraz 13 porażek. Wcześniej trenował Legię Warszawa, łącznie jako pierwszy trener przy Łazienkowskiej zasiadał w różnych okresach 90 razy, będąc bardziej rozpoznawalny jako „strażak” i motywator. 44-latek jest zadowolony z dotychczasowych poczynań w Piaście i cieszy się na myśl o dalszej współpracy.

Cieszę się, że będziemy kontynuować współpracę. Jestem w Gliwicach na tyle długo, że potrafię docenić nie tylko klub, ale też ludzi, z którymi współpracuję na co dzień. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy i cieszę się, że będzie ona trwałą nadal. Liczę, że ta przyszłość będzie dla nas udana”

Fot. piast-gliwice.eu

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:
 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016

A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenkahhera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie

Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA