Złe wieści dla Realu Madryt! Endrick zniesiony na noszach

16.05.2024

Real Madryt i reprezentacja Brazylii mają problem. Endrick musiał zostać zniesiony z boiska na noszach w trakcie spotkania fazy grupowej Copa Libertadores pomiędzy Palmeiras a Independiente del Valle (2:1) po tym jak bez kontaktu z przeciwnikiem upadł na murawę.

Wielokrotnie faulowany

W 60. minucie spotkania Endrick potrzebował zmiany. W trakcie jednej z akcji poczuł ból w nodze po czym położył się na murawie i poprosił o zmianę. Brazylijski talent w tym spotkaniu był brutalnie faulowany przez przeciwników i w pewnym momencie po prostu nie wytrzymał bólu. Mimo że nie wyglądało to na poważną kontuzję, twarz zawodnika wykazywała duże oznaki niepokoju. Po chwili Endrick zniesiony z boiska na noszach.

Kamery telewizyjne odnotowały, że Brazylijczyk trzymał się za prawą nogę. Mario Cortegana z „The Athletic” poinformował, że kontuzja dotyczy biodra. 17-letni napastnik dokończył mecz na ławce rezerwowych a jego noga została obłożona lodem. Pierwsze diagnozy mówią o kilku tygodniach przerwy. Oznacza to, że nowy nabytek Realu Madryt może opuścić zbliżające się Copa América.

Endrick trafi do Madrytu

O pozyskanie Endricka walczyły wszystkie największe kluby w Europie. Wyścig o wielki talent brazylijskiego futbolu po raz kolejny wygrali „Królewscy”. Real Madryt zapłacił za gwiazdę Palmeiras prawie 50 milionów euro. Napastnik miał dołączyć do drużyny w letnim okienku transferowym, tuż po osiągnięciu pełnoletności. Ewentualny uraz może utrudnić mu aklimatyzację w Madrycie i przepracowanie pełnego okresu przygotowawczego z nowym zespołem.

Kontuzja, której nabawił się w spotkaniu Copa Libertadores może również pokrzyżować plany selekcjonerowi reprezentacji Brazylii Dorivalowi Juniorowi. Endrick szturmem wdarł się do kadry „Canarinhos” i miał być ważnym elementem kadry na Copa América. W dwóch ostatnich meczach towarzyskich z Anglią oraz Hiszpanią 17-latek strzelił po jednej bramce.

Jeśli chodzi o Endricka, nadal nie wiem, co się z nim stało, wiem, że bardzo cierpiał. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bo zasługuje na wszystko co najlepsze, bardzo nam pomaga. To dla nas przykład – powiedział tuż po spotkaniu Abel Ferreira, szkoleniowiec Palmeiras.

Dotychczas Endrick wystąpił w 80 spotkaniach seniorskiego zespołu Palmeiras. W trakcie tych meczów strzelił 20 goli i zanotował 4 asysty. W reprezentacji Brazylii póki co rozegrał cztery spotkania i strzelił dwie bramki.

fot. screen Twitter

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenkahhera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA