Bayern Monachium przygotowuje wyprzedaż?

09.06.2024

Bayern Monachium po rozczarowującym sezonie bez trofeum przygotowuje się powoli do nowej kampanii. Niedawno klub zatrudnił nowego trenera w osobie Vincenta Kompany’ego. Dziś Florian Plettenberg informuje, że kilku do tej pory ważnych piłkarzy zostało wystawionych na listę transferową. Czy na Allianz Arena szykuje się prawdziwa wyprzedaż?

Wyprzedaż

Coraz więcej na to wskazuje, że doczekamy się prawdziwej wyprzedaży na Allianz Arena. Florian Plettenberg ze Sky twierdzi, że aż sześciu zawodników z pierwszej kadry Bayernu Monachium zostało wystawionych na listę transferową. Tymi graczami są: Matthijs de Ligt, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Kingsley Coman, Serge Gnabry i Noussair Mazraoui.

Kompany dał jasno do zrozumienia z kim planuje współpracować, a z kim nie – powiedział dziennikarz “Sky” Florian Plettenberg.

Cała szóstka od dłuższego czasu pojawiała się w wielu spekulacjach transferowych. Chociażby Joshua Kimmich wiele razy był łączony z transferem do Barcelony. W kontekście Leona Goretzki dużo się mówiło o zainteresowaniu przez Juventus. Florian Plettenberg na razie jeszcze nie podaje żadnych konkretów, gdyż nie wpłynęły oferty za poszczególnych piłkarzy.

Takie odejścia mogą zwiastować też ciekawe wzmocnienia. W ostatnich tygodniach w kontekście Bayernu Monachium dużo się mówiło o takich piłkarzach jak Jonathan Tah z Bayeru Leverkusen czy też Joao Palhinhia z Fulham.

Bayern Monachium się zmienia

Tak źle na Allianz Arena nie było od dawna. Po raz pierwszy od 11-lat Bayern Monachium nie zdobył żadnego trofeum. Najważniejsze było zdobycie 12 z rzędu mistrzostwa Niemiec. To jednak sensacyjnie przypadło Bayerowi Leverkusen. Taki fatalny sezon musiał zwiastować zmiany.

Już w trakcie sezonu wiedzieliśmy, że to są ostatnie tygodnie w Monachium Thomasa Tuchela. Na jego miejsce niespodziewanie zatrudniony został Vincent Kompany. Wybór Belga może być na tyle zaskakujący, że w poprzednim już sezonie jego Burnley spadło z Premier League. Poza Burnley 38-latek pracował jeszcze w Anderlechcie, z którym także niewiele osiągnął.

Wydawało się, że taka marka jak Bayern Monachium będzie chciała sprowadzić menedżera światowej klasy. Jednakże poszczególni menedżerowie łączeni z posadą sukcesywnie odmawiali przejścia do stolicy Bawarii. Wobec czego klub musiał się podjąć takiego desperackiego wręcz ruchu. Vincent Kompany podpisał kontrakt do 2027 roku. Zobaczymy czy jego magiczna ręka uzdrowi Bayern Monachium.

fot. screen YouTube/FC Bayern München

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA

Wspominamy również słynne mecze mistrzostw Europy:

 1. Holandia – Włochy, EURO 2000
 2. Portugalia – Anglia, EURO 2004
 3. Turcja – Czechy, EURO 2008
 4. Niemcy – Włochy, EURO 2012
 5. Anglia – Islandia, EURO 2016
 6. Francja – Szwajcaria, EURO 2020