Wieczysta się nie zatrzymuje. Podpisała kolejnego ekstraklasowicza

11.06.2024

Powiedzieć, że Wieczysta Kraków nie oszczędza to jak wypuścić w eter najprostszy truizm. Przynosi jej to jednak wymierne korzyści, gdyż z klubu o małej renomie stała się ona ostatnio drugoligowcem. Klub należący do Wojciecha Kwietnia po awansie na trzeci poziom się nie zatrzymuje i właśnie pozyskał kolejnego piłkarza z PKO BP Ekstraklasy. Po Lisandro Semedo, przyszła pora na zatrudnienie Michała Feliksa.

Wieczysta się nie zatrzymuje

25-latek w minionym sezonie wypożyczony był do beniaminka Ekstraklasy – Ruchu Chorzów. Zanotował pięć trafień w 23 spotkaniach. Nie umknęło to uwadze beniaminka II ligi, zwanego 'polskim PSG’.

 

Wieczysta czyści kadrę

Wraz z awansem do II ligi, w Krakowie rozpoczęto procedurę 'czyszczenia magazynów’. Z końcem czerwca 2024 roku, Wieczystą pożegna aż 20 zawodników. W tym gronie znaleźli się: Patryk Kołodziej, Jakub Bąk, Patrik Misak, Bartosz Plewka, Maciej Jankowski, Thibault Moulin, Denys Faworow, Michał Mak, Hennos Asmelash, Patryk Letkiewicz, Kacper Skrobański, Saša Živec, Błażej Sapielak, Szymon Rygiel, Ante Aralica, Jakub Murawski, Mateusz Gamrot, Emmanuel Kumah, Dawid Linca, a także Przemysław Kapek.

W zakończonym niedawno sezonie, Wieczysta zdominowała grupę czwartą III ligi, zostawiając w tyle Siarkę Tarnobrzeg czy Avię Świdnik. Podopieczni Sławomira Peszki zanotowali aż 99 trafień, co przekłada się na prawie trzy trafienia na mecz. 'Niebieskim’ z kolei zabrakło kilku punktów do utrzymania – zakończyli bowiem sezon na 17. lokacie, ze stratą sześciu punktów do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Wojciech Kwiecień jest właścicielem Wieczystej Kraków od czerwca 2020 roku, kiedy to był także łączony z przejęciem Wisły Kraków. Od tamtej pory, jego drużyna stopniowo pnie się w hierarchii polskiego futbolu. Do dziś, w drużynie z ul. Chałupnika w Krakowie zagrali: Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Michał Pazdan, Jacek Góralski czy były podopieczny Milanu, Przemysław Bargiel.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

  1. NIEMCY
  2. SZKOCJA
  3. WĘGRY
  4. SZWAJCARIA
  5. HISZPANIA
  6. WŁOCHY
  7. CHORWACJA
  8. ALBANIA
  9. SŁOWENIA
  10. DANIA
  11. SERBIA
  12. ANGLIA
  13. POLSKA
  14. HOLANDIA
  15. AUSTRIA
  16. FRANCJA
  17. SŁOWACJA
  18. BELGIA
  19. RUMUNIA
  20. UKRAINA
  21. CZECHY
  22. PORTUGALIA
  23. GRUZJA
  24. TURCJA

Wspominamy również słynne mecze mistrzostw Europy:

  1. Holandia – Włochy, EURO 2000
  2. Portugalia – Anglia, EURO 2004
  3. Turcja – Czechy, EURO 2008
  4. Niemcy – Włochy, EURO 2012
  5. Anglia – Islandia, EURO 2016
  6. Francja – Szwajcaria, EURO 2020