Union Berlin: dekada i jeden rok dłużej. Trimmel zostaje
Christopher Trimmel i Union Berlin to duet, przy którym można postawić już śmiało znak równości. Przeżył on w klubie grającym w „starej leśniczówce” absolutnie wszystko. Austriak zdążył awansować po raz pierwszy z klubem do Bundesligi, wejść do Ligi Konferencji, a także awansować do Ligi Europy i – najważniejszej – Ligi Mistrzów. Właśnie przedłużył o rok umowę z klubem ze Stadion An der Alten Forsterei ze wschodniego Berlina.
Union Berlin: dekada i jeden rok dłużej. Trimmel zostaje
Christopher Trimmel przybył do Berlina w lipcu 2014 roku z wolnego transferu po kilku latach gry w wiedeńskim Rapidzie. Od tamtej pory stał się legendą tej części kosmopolitycznego miasta. Austriacki wahadłowy, grywający też na pozycji prawego obrońcy, to 25-krotny reprezentant Austrii. Był członkiem drużyny narodowej na EURO 2020. Zagrał on sześć minut w dogrywce meczu z przyszłymi mistrzami Europy – Włochami – na Wembley. Wcześniej na kolejne powołanie czekał aż dziewięć lat – od 2010 roku.
We didn't know much about Christopher Trimmel when he first stepped out in Karlsruhe a decade ago. But his will was undeniable, as was that gorgeous right foot. pic.twitter.com/65oHl9ZfWy
— 1. FC Union Berlin (English) (@fcunion_en) May 16, 2024
Na portalu Twitter/X angielski profil Unionu Berlin piękną nitką uczcił dziesięciolecie i przedłużenie umowy z Trimmelem – to swego rodzaju hołd. Oto przetłumaczona cała wiadomość na temat defensora:
To piękna historia, że zawodnik przeszedł z klubem drogę od przeciętniactwa aż do samych gwiazd i meczów z Realem Madryt. Trimmel rozegrał tu 10 sezonów, na co składa się 331 spotkań i sześć trafień. W swoim dorobku dla „die Eisernen” zanotował także 59 asyst (wg FotMob). Daje to średnią asysty prawie co piąty mecz, co jest całkiem przyzwoitym dorobkiem – w końcu mówimy o 37-letnim już wahadle, a pozycja ta wymaga tak zwanej „krzepy”. Sam zawodnik dobrze też wykonuje stałe fragmenty gry.
Union Berlin jest aktualnie na 16. miejscu w Bundeslidze, oznaczającym konieczność gry w barażach o utrzymanie. To najgorszy sezon dla tego klubu od lat, mimo że poczynił wyjątkowe wzmocnienia.
Fot. PressFocus
Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:
- CZECHY 2004
- HISZPANIA 2012
- HOLANDIA 2000
- DANIA 2020
- DANIA 1992
- GRECJA 2004
- FRANCJA 1984
- ŁOTWA 2004
- CZECHY 1996
- TURCJA 2008
- HOLANDIA 1988
- WALIA 2016
A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:
- EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
- EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
- EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
- EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie
Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024: