Zawodnik Mostoles CF nagle zmarł

Mostoles CF to madrycki zespół występujący na poziomie piątoligowym w grupie 7 (Tercera Federación). Właśnie Hiszpania żyje tragedią tego małego klubu, który potwierdził wstrząsające doniesienia. 24-letni piłkarz występujący w Mostoles B zmarł w piątek podczas popołudniowego treningu. Co zrozumiałe, klub ogłosił żałobę i przełożył weekendowe mecze we wszystkich kategoriach.

Nagła śmierć podczas treningu

W tę sobotę Mostoles CF oświadczyło, że ​​jeden z zawodników kategorii seniorów B, 24-letni Mardoche Luzolo Nsimba, zmarł nagle podczas piątkowego treningu na boiskach Soto w Madrycie: Jesteśmy załamani po tragicznej śmierci M.L.N, piłkarza seniorskiej kategorii B podczas piątkowego treningu. Ogłaszamy oficjalnie żałobę, a mecze weekendowe zostały przełożone we wszystkich kategoriach. Spoczywaj w pokoju. Także kluby występujące na wyższym poziomie – choćby AD Alcorcón oraz Rayo Vallecano złożyły swoje kondolencje i wyrazy współczucia.

Klub nie podał dokładnej przyczyny śmierci piłkarza, ale wiadomo, że nastąpiła ona nagle, w piątkowe popołudnie, na treningu. Władze miasta Mostoles przekazały kondolencje rodzinie zmarłego zawodnika za pośrednictwem mediów społecznościowych: Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom. Według informacji lokalnych mediów wszystko wydarzyło się na boisku Andrésa Torrejóna, dokładnie podczas podczas treningu pomiędzy członkami pierwszego zespołu i rezerwami. Zawodnik z Demokratycznej Republiki Konga zemdlał. Zespół medyczny ruszył mu z pomocą, próbując go reanimować. Życia Mardoche’a nie udało się uratować, Został przewieziony do szpitala 12 de Octubre. 

Zawodnik pochodzący z Republiki Konga grał w drużynie Mostoleño zaledwie pięć miesięcy. José Prats, kolega z drużyny  i bezpośredni świadek wydarzeń, był oburzony, stwierdzając, że gracze i menedżerowie muszą być przygotowani z pierwszej pomocy, a tak w tym przypadku nie było. Zaznaczył, że nikt z nich nie miał wystarczającej wiedzy, by zareagować. Zaprzecza, że opieka medyczna zadziałała w tym przypadku super. Transport do szpitala potrwał jego zdaniem 20 minut:

Drugą rzeczą, która wydaje mi się oburzająca i frustrująca, jest czas dotarcia do szpitala, to około 20 minut… podczas gdy pięć minut od boiska są trzy szpitale. Nie było to z powodu jakichś zawrotów głowy…  to był młody chłopak, który leżał nieprzytomny i bez tętna. Przyjechali spóźnieni, a potem nawet nie wiedzieli, gdzie wejść na boisko, zrobili to od tyłu i zmarnowali czas, bo tam nie ma wejścia… 

Dwa lata temu piłkarz został zamordowany

W lutym 2022 roku klub piłkarski Mostoleno również przeży łtragedię. Zamordowany został jeden młodych piłkarzy. Chodziło o 15-letniego gracza Jaime Guerrero, który został brutalnie zabity na ulicy Atocha w Madrycie. On grał w kategorii Cadete A drużyny CD Mostoles URJC. Przyjaciele i rodzina Jaime’ego zapewnili po tym haniebnym zdarzeniu, że nie należy on do żadnego gangu i że był z przyjaciółmi, kiedy został przyłapany na bójce pomiędzy dwiema grupami. Niestety doszło do nieszczęścia i nie udało się go uratować.

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA