Oficjalnie: Gilardino zostaje w Genoi
Alberto Gilardino wylądował po raz pierwszy na trenerskiej karuzeli Serie A poprzedniego lata. Dziś, utrzymując się na niej dość pewnie może z satysfakcją spoglądać na to czego dokonał z ligowym beniaminkiem. Kolejnym powodem jest prolongowanie kolejnej umowy z klubem. Doceniono koncertowy sezon jak na realia klubu, który w ostatnich miesiącach wyraźnie odżył.
Oficjalnie: Gilardino zostaje w Genoi
Alberto Gilardino na początku swojej trenerskiej drogi wygrał raptem siedem z 26 meczów w Pro Vercelli (wielokrotny mistrz Włoch bardzo dawno temu) oraz został zwolniony z drużyny Sieny, gdzie przestał pracować po 3 miesiącach.
𝓖𝓲𝓵𝓪𝓻𝓭𝓲𝓷𝓸 ✍️🔴🔵 pic.twitter.com/gLqFL4sIp3
— Genoa CFC (@GenoaCFC) May 20, 2024
Jego zatrudnienie przez Genoę był dość zaskakującym posunięciem – nie trenował on bowiem do tej pory ani razu nawet w Serie B. Jego wyniki to prawdziwy koncert – w drugiej lidze włoskiej w Genui przegrał tylko dwa razy w 23 spotkaniach, a przez kolejny rok nadal ma więcej wygranych niż porażek jako trener „Grifone” w rozgrywkach ligowych (bilans 26-19-15).
W przedmeczowym wywiadzie w Rzymie potwierdzono, że Gilardino zostaje w Ligurii, a dzień później klub na swoim koncie na portalu X zamieścił wideo ze słowami trenera „sen trwa dalej”.
Genoa aktualnie, mimo problemów aktualnego właściciela klubu – 777 Partners – wydaje się w najstabilniejszej sytuacji od lat. Uwolnieni od autorytarnych rządów zabawkowego giganta Enrico Preziosiego zaczęli przypominać względnie zdrowo działający klub piłkarski we Włoszech. Utrzymali się w lidze bez problemów, na kilka kolejek przed końcem i zakotwiczyli w środku tabeli, przechodząc kampanię bezstresowo. Na kolejkę przed końcem są 11. drużyną ligi.
Fot. PressFocus
Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:
- CZECHY 2004
- HISZPANIA 2012
- HOLANDIA 2000
- DANIA 2020
- DANIA 1992
- GRECJA 2004
- FRANCJA 1984
- ŁOTWA 2004
- CZECHY 1996
- TURCJA 2008
- HOLANDIA 1988
- WALIA 2016
A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:
- EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
- EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
- EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
- EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie
Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024: