Nie pojedzie na EURO przez… wypadek na rowerze! Koszmarny pech reprezentanta Czech

09.06.2024

Reprezentacja Czech będzie osłabiona podczas EURO 2024. Czeski związek poinformował, że z powodu pechowego wypadku z kadry wypadł Michal Sadílek. Mowa o bolesnej kontuzji nogi, której piłkarz Twente doznał podczas… jazdy na rowerze.

Sadílek nie jedzie na EURO

Występujący w holenderskim Twente Enschede Michal Sadílek rozegrał 24 mecze w reprezentacji Czech i dotychczas odgrywał ważną rolę w układance selekcjonera Ivana Haska. W ostatnim meczu towarzyskim z Maltą był nawet kapitanem zespołu. Sadílek swoje doświadczenie nabywał głównie w Holandii, bowiem do 2022 roku występował w barwach PSV Eindhoven. Teraz już wiemy, że musi się pożegnać z występem na nadchodzącym EURO.

Sadílek spadł z roweru w trakcie jednej z przejażdżek i doznał kontuzji nogi. Informacja dla samego piłkarza jest o tyle smutna, że miał szansę na swój pierwszy pełnoprawny występ na mistrzostwach Europy. I tak, zagrał on na poprzednim EURO, jednak wszedł z ławki tylko w jednym meczu i to na dwie minuty. Teraz w reprezentacji Czech był zawodnikiem wyjściowego składu.

To dla nas bardzo duże osłabienie, bo Michal jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w naszej reprezentacji. Przecież w meczu z Maltą założył opaskę kapitańską. Życzę mu w imieniu całego zespołu jak najszybszego powrotu do zdrowia. – powiedział selekcjoner Czechów Ivan Hasek.

Nie wiemy jeszcze kim oraz czy w ogóle Czesi postanowią zastąpić Sadílka. Na ten moment wiadomo jedynie, że Czechom przysługuje ta opcja, gdyż przed EURO każdej reprezentacji przysługuje „zmiana medyczna” na wypadek kontuzji jednego z zawodników. Czesi na EURO zagrają w grupie F z Turcją, Portugalią i Gruzją, a pierwszy mecz na tym turnieju czeka ich 18 czerwca. Pierwszym rywalem naszych południowych sąsiadów będzie Portugalia, z którą zmierzą się w Lipsku.

Dobry sezon Sadílka

Czeski piłkarz ma za sobą przyzwoity rok w Eredivisie. Zagrał w 31 meczach Eredivisie, a licząc wszystkie rozgrywki zaliczył ich razem 38. Występujący na pozycji ”szóstki” Sadílek w poprzednim sezonie strzelił jednego gola oraz zanotował trzy asysty we wszystkich rozgrywkach. Rozegrał też komplet minut w ostatnich czterech spotkaniach Czechów w eliminacjach do mistrzostw Europy.

fot. FC Twente / YouTube

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA

Wspominamy również słynne mecze mistrzostw Europy:

 1. Holandia – Włochy, EURO 2000
 2. Portugalia – Anglia, EURO 2004
 3. Turcja – Czechy, EURO 2008
 4. Niemcy – Włochy, EURO 2012
 5. Anglia – Islandia, EURO 2016
 6. Francja – Szwajcaria, EURO 2020