Euro 2024: Duże osłabienie Polaków

11.06.2024

Polacy rozpoczynają EURO 2024 starciem z Holandią, która w ostatnich godzinach poturbowała się w linii pomocy. Frenkie de Jong oraz Teun Koopmeiners nie zagrają na wielkim turnieju. Nie tak źle jest w przypadku 'Biało-Czerwonych’, aczkolwiek powody do obaw są. Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu turnieju, a Karol Świderski walczy z czasem.

Duże osłabienie Polaków

W meczu z Turcją, najpierw Karol Świderski po bramce, a także po kilkunastu minutach Robert Lewandowski opuścili murawę PGE Narodowego. W środę okazuje się także, że w ostatnim towarzyskim sprawdzianie kadry Michała Probierza ucierpiał także Paweł Dawidowicz.

 

U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii” – informuje Jacek Jaroszewski.

Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania (…) zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją. Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni” – dodał lekarz reprezentacji Polski.

Na samym początku spotkania z Ukrainą, kontuzji kolana eliminującej z turnieju doznał Arkadiusz Milik. Piłkarz Juventusu przeszedł już zabieg artroskopii kolana.

EURO 2024 – kontuzje psują dobre nastroje Polaków

Wszystkie te dolegliwości zdrowotne z aktualnego zgrupowania polskiej kadry psują bardzo pozytywny odbiór czerwcowych meczów sparingowych. Podopieczni Michała Probierza pokonali Ukrainę 3:1 oraz Turcję 2:1. Oznacza to, że Michał Probierz wciąż nie poniósł porażki jako selekcjoner kadry narodowej.

Wzorowo zaprezentował się debiutant – Kacper Urbański. Udowodnił on swoją jakość, którą wcześnie dostrzegł Thiago Motta w Bologni. W swoich dwóch meczach zaprezentował się jeszcze lepiej niż w klubie. Widać w nim ogromne umiejętności i brak jakiejkolwiek presji, wszystko co robi na boisku wzbudza ogromny podziw. O takich debiutantach mówi się, że 'weszli z buta’.

Polska w grupie D zagra z Holandią, Austrią oraz Francją. Pierwsze spotkanie – 16 czerwca w Hamburgu z Holendrami.

Fot. PressFocus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA
 18. BELGIA
 19. RUMUNIA
 20. UKRAINA
 21. CZECHY
 22. PORTUGALIA
 23. GRUZJA
 24. TURCJA

Wspominamy również słynne mecze mistrzostw Europy:

 1. Holandia – Włochy, EURO 2000
 2. Portugalia – Anglia, EURO 2004
 3. Turcja – Czechy, EURO 2008
 4. Niemcy – Włochy, EURO 2012
 5. Anglia – Islandia, EURO 2016
 6. Francja – Szwajcaria, EURO 2020