Ostrzelano pojazdy, którym jechało trzech graczy Marsylii

20.05.2024

Trzej zawodnicy Olympique Marsylia padli ofiarą próby porwania samochodu, gdy wracali do Marsylii wczesnym rankiem po zwycięstwie 2:1 nad Le Havre AC w ​​ostatnim dniu sezonu. Piłkarze zostali ostrzelani. To cud, że nic im się nie stało. Przeżyli jednak ogromny szok.

Ostrzelani gracze Marsylii

„La Provence” podaje, że Jean Onana, Faris Moumbagna i Bamo Meïté znajdowali się w konwoju pojazdów wyjeżdżających z centrum szkoleniowego klubu i stali się celem przestępców, którzy chcieli ukraść ich samochody. Gracze Marsylii zostali ostrzelani, gdy uciekali przed napastnikami. To wielkie szczęście, że żaden z nich nie odniósł obrażeń podczas tego napadu. W drzwiach kierowcy jednego z samochodów widniały dwie dziury po kulach. Do wydarzeń doszło na Route de la Valentine, pomiędzy ośrodkiem szkoleniowym Commanderie w 12. dzielnicy Marsylii a domem ofiar, reprezentantów Kamerunu i gracza Wybrzeża Kości Słoniowej.

Ostrzelane zostały trzy auta, w tym Range Rover oraz Toyota Yaris. Stało się to kilka chwil po wyjściu z ośrodka szkoleniowego.  Stwierdzono dwa uderzenia w drzwi kierowcy jednego z piłkarzy, natomiast trzeci pocisk o nieokreślonym kalibrze trafił w bagażnik jednego z pojazdów. Skończyło się na wielkim strachu. Nikt nie został ranny. Wszyscy trzej to piłkarze rezerwowi. Onana trafił tu zimą na wypożyczenie i początkowo był graczem podstawowej jedenastki, Moumbagna to środkowy napastnik, który został pozyskany także zimą z Bodø/Glimt za 8 milionów euro. W Skandynawii robił furorę. Kilka goli dla Marsylii zdążył już strzelić. Bamo Meïté to z kolei rezerwowy środkowy obrońca, który zdołał rozegrać ponad 1000 minut w tym sezonie.

Nieznani sprawcy

Według doniesień policja nadal poszukuje sprawców, którym udało się zbiec z miejsca zdarzenia, a prokuratura Marsylii powierzyła DCOS (wydziałowi ds. przestępczości zorganizowanej i specjalistycznej) wszczęcie dochodzenia w sprawie wydarzenia. Cała sytuacja miała miejsce tuż po trzeciej nad ranem w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy kilku zawodników Olympique Marsylia wracało po zwycięskim spotkaniu z Le Havre (2:1).

Marsylczycy wygrali spotkanie, jednak to nie wystarczyło, by awansować do europejskich pucharów. Moumbagna wyszedł na ten mecz w podstawowym składzie, Jean Onana wszedł na taktyczną zmianę w 90. minucie, a Bamo Meïté przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. To gorzki sezon dla Aubameyanga i kolegów. Przegrali też niedawno w półfinale Ligi Europy z Atalantą (0:3). Na stołku trenerskim aż parzyło. Jean-Louis Gasset to czwarty szkoleniowiec, który prowadził Marsylię w sezonie 2023/24 (Marcelino, tymczasowy Jacques Abardonado, Gennaro Gattuso). Więcej o rozstrzygnięciach ostatniej kolejki Ligue 1 pisaliśmy TUTAJ. Lyon w końcówce wyprzedził Marsylię, zaliczając niesamowity come back, bo po 15 kolejkach zajmował ostatnie miejsce w Ligue 1.

Fot. PressFocus

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA