Rosyjski bramkarz z zakazem opuszczania kraju. Nie trafi do PSG?

08.06.2024

Matwiej Safonow to 25-letni bramkarz rosyjskiego Krasnodaru. Jakiś czas temu informowaliśmy o zainteresowaniu sprowadzeniem zawodnika przez PSG. Paryżanie poszukują wzmocnienia bramki, po tym jak Keylor Navas ogłosił, że odejdzie z klubu. Wydawało się, że kontrowersyjny transfer dojdzie do skutku, ale pojawiły się problemy.

Kontrowersja wokół transferu PSG

Transfer ten budzi spore kontrowersje. Rosyjski sport, w tym piłka nożna, znalazł się na marginesie po zbrojnym ataku Rosji na Ukrainę. Reprezentacja Rosji i jej kluby zostały wykluczone z rozgrywek, co spowodowało ich marginalizację w świecie futbolu.

Większość klubów w Europie zrezygnowała z transakcji z udziałem rosyjskich zawodników. PSG idzie jednak pod prąd i rozważa zakup takiego gracza. Transferowi sprzeciwiają się również kibice paryskiego klubu. Oprócz kwestii wojennych zwracają uwagę na aspekt sportowy – po odejściu Navasa w klubie nadal będzie czterech bramkarzy, w tym Arnau Tenas, który jako rezerwowy sprawdził się bardzo dobrze.

Do transferu nie dojdzie przez… alimenty?

Jak informuje francuskie „RMC Sport” Matwiej Safonow otrzymał zakaz opuszczania kraju z powodu niezapłaconych rachunków. Bramkarz od trzech lat prowadzi postępowanie rozwodowe ze swoją byłą partnerką i walczą o opiekę nad córką. W czwartek zapadła decyzja, wedle której bramkarz jest winien matce swojego dziecka kwotę szacowaną na około 600 000 euro.

Prawnik byłej żony Matwieja Safonowa, bramkarza Krasnodaru i reprezentacji Rosji w piłce nożnej, potwierdził portalowi „Match TV” prawdziwość tych informacji. Dodał również, że piłkarz nie ma już prawa opuszczać terytorium Federacji Rosyjskiej do odwołania.

Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć tej kwocie. Ale dług jest znaczny.

Safonow w ostatnich dniach przebywał w Mińsku, gdzie w piątek odbył się towarzyski mecz pomiędzy reprezentacjami Rosji i Białorusi. Po powrocie do Rosji, nie będzie mógł już opuścić kraju do czasu zniesienia zakazu. W takim wypadku Paris Saint-Germain będzie musiało szukać wzmocnienia gdzie indziej.

fot. Press Focus

Stworzyliśmy nasz przewodnik po EURO 2024:

  1. NIEMCY
  2. SZKOCJA
  3. WĘGRY
  4. SZWAJCARIA
  5. HISZPANIA
  6. WŁOCHY
  7. CHORWACJA
  8. ALBANIA
  9. SŁOWENIA
  10. DANIA
  11. SERBIA
  12. ANGLIA
  13. POLSKA
  14. HOLANDIA
  15. AUSTRIA
  16. FRANCJA
  17. SŁOWACJA
  18. BELGIA
  19. RUMUNIA
  20. UKRAINA
  21. CZECHY
  22. PORTUGALIA
  23. GRUZJA
  24. TURCJA

Wspominamy również słynne mecze mistrzostw Europy:

  1. Holandia – Włochy, EURO 2000
  2. Portugalia – Anglia, EURO 2004
  3. Turcja – Czechy, EURO 2008
  4. Niemcy – Włochy, EURO 2012
  5. Anglia – Islandia, EURO 2016
  6. Francja – Szwajcaria, EURO 2020