Carlos Tevez nie jest już trenerem Independiente

Były znakomity napastnik reprezentacji Argentyny Carlos Tevez, który był trenerem pierwszego zespołu CA Independiente, podał się do dymisji. Informację o rezygnacji byłego gracza między innymi obu klubów z Manchesteru i reprezentacji „Albicelestes” podał Germán Alcain z „TyC Sports”.

Wyraźne różnice zdań

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Tevez zakomunikował władzom klubu, że odchodzi w ostatni piątek. Na spotkaniu z zarządem pojawiło się wiele rozbieżności i punktów spornych, co ostatecznie doprowadziło do nagłego, niespodziewanego rozstania. Argentyńczyk, który jako piłkarz był znany z trudnego charakteru (wychowywał się w mającej złą sławę dzielnicy „Fuerta Apache” w Buenos Aires), chciał za wszelką cenę postawić na swoim. A ponieważ władze klubu nie przystały na jego propozycje, uznał, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie rozstanie się z Indepediente.

Zmiana trenera na początku sezonu

Carlos Tevez poinformował piłkarzy o swojej decyzji w niedzielę, gdy zespół rozgrywał wyjazdowy mecz z CA Platense (0:0). Przypomnijmy, że w Argentynie, gdzie rozgrywki są bardzo specyficzne, sezon Primera División właśnie wystartował. Wygląda to tak, że były renomowany snajper postanowił powiedzieć „pas” po porażce w pierwszym meczu z CA Tallares Cordóba. Było 1:3 z punktu widzenia drużyny Teveza. Wydaje się jednak, że Tevez będzie miło wspominany w Independiente. Przypomnijmy, że pracował tam od sierpnia 2023 roku. W dużej mierze dzięki jego pracy drużyna utrzymała się w lidze. Tevez rzadko przegrywał.

Punktował solidnie. Dowód? W 31 meczach w roli trenera tego zespołu zanotował 14 zwycięstw, 11 remisów i zaledwie sześć porażek. Tevezowi jednak podobno przeszkadzała niestabilna sytuacja finansowa w klubie, a także obarczano go winą za to, że nie uodpornił swoich piłkarzy w sferze mentalnej na największe wyzwania, najważniejsze mecze. A zatem mimo że jego bilans jest całkiem niezły na pierwszy rzut oka, niektórzy formułowali zarzut, że w chwilach próby zespół „pękał” pod znaczną presją.

Warto dodać, że Carlos Tevez rozpoczął karierę trenerską w czerwcu 2022 roku w Rosario Central. W tamtej drużynie także długo nie zabawił. Koniec współpracy nastąpił zaledwie po trzech miesiącach. Również w tym zespole wystąpiły duże różnice zdań między szkoleniowcem a wierchuszką. Tevez nie mógł dogadać się z władzami klubu w kwestii polityki, jaką Rosario powinno prowadzić. Miał zupełnie inne poglądy niż działacze.

fot. screen YouTube/@Independiente

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA