Bartosz Salamon przedłuży kontrakt z Lechem?!

22.05.2024

Lech Poznań ma domykać ostatnie formalności związane z przedłużeniem kontraktu Bartosza Salomona, którego obecna umowa kończy się po tym sezonie. Zdaniem Damiana Smyka z „Goal.pl”, obrońca już powinien wiedzieć na jakich zasadach pozostanie w „Kolejorzu”.

Salamon wrócił do gry i przedłuży kontrakt

Środkowy obrońca wrócił do gry pod koniec minionego roku, po nałożonej na niego przez UEFA dyskwalifikacji. UEFA zdecydowała się na zawieszenie go na osiem miesięcy kary po wykryciu w jego organizmie niedozwolonych środków w trakcie testów antydopingowych. 33-latek jednak nie zmarnował tego czasu i wykorzystał go na ciężki trening, co widać po jego poczynaniach w tym sezonie. Celem Salamona było utrzymanie miejsca w zespole i wg doniesień – spełnił je. O takim obrocie wydarzeń informuje Damian Smyk z „Goal.pl”, który uważa, że zainteresowane strony dopinają ostatnie dokumenty w celu przedłużenia wzajemnej współpracy do połowy 2026 roku, czyli przynajmniej na dwa lata.

Przedłużenie kontraktu z środkowym obrońcą ma być dla Lecha korzystne, bo Salamon prawdopodobnie pojedzie na nadchodzące EURO w Niemczech. Jeżeli tak by się stało, poznański klub za sam udział swojego piłkarza w mistrzostwach, otrzymałby kilka tysięcy euro dziennego wpływu. Zawodnik rozegrał dotychczas w barwach „Kolejorza” 69 spotkań, a ten kontrakt może być jednym z ostatnich w jego karierze. Drużyna z Wielkopolski prawdopodobnie rozpoczęła już protokół przedłużania kontraktów, a wśród czekających w kolejce mają być jeszcze Barry Douglas i Artur Sobiech. W ich przypadku nieuniknione jest jednak odejście. U Szkota mówi się o powrocie na Wyspy, natomiast Artur Sobiech ma pozostać w ojczyźnie, ale niekoniecznie w Lechu.

Lider Lecha i niespodziewany kadrowicz

Bartosz Salamon został zawieszony w kwietniu 2023 roku, a dosłownie pół miesiąca wcześniej rozegrał świetne spotkanie eliminacyjne do EURO 2024 przeciwko Albanii, w którym to był liderem biało-czerwonej defensywy i zebrał bardzo dobre recenzje. Polska wygrała 1:0 i zachowała czyste konto w dużej mierze dzięki graczowi Lecha Poznań. Zawieszenie spadło na niego jak grom z jasnego nieba, ponieważ Lech miał właśnie zmierzyć się w ćwierćfinale Ligi Konferencji z Fiorentiną. Salamon w dzień spotkania dowiedział się, że nie zagra. Właściwie to nawet na kilka godzin przed meczem, co było niepoważne.

Wydaje się, że na EURO 2024 pojedzie. To za sprawą świetnego meczu, jaki rozegrał przeciwko Walii w finale barażu, gdy wszedł na boisko za Jana Bednarka w 80. minucie. Wg opinii publicznej powinien nawet występować za piłkarza Southampton w podstawowym składzie. Nad tym będzie się głowił Michał Probierz, ale nie wydaje się, by pominął stopera numer trzy-cztery w reprezentacji. W Lechu szło Salamonowi dużo gorzej, czego zwieńczeniem był kuriozalny samobój „z kolanka” strzelony z Legią. Był twarzą degrengolady, choć defensywnie Lech wyglądał dużo lepiej niż z przodu. O meczu z Legią pisaliśmy TUTAJ.

Fot. PressFocus

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA
 15. AUSTRIA
 16. FRANCJA
 17. SŁOWACJA